Helleland, Linda C. Hofstad

Helleland, Linda C. Hofstad (1977-)

Parti:
Høyre
Representant
for Sør-Trøndelag 2013-2017
Leder :
Transport- og kommunikasjonskomiteen
Ansiennitet:
10 år, 339 dager

Gå til bildegalleri

Biografi

Personalia

  • Født 26.08.1977 i Klæbu, Sør-Trøndelag
  • Datter av selvstendig næringsdrivende Trond Erik Hofstad (1952-) og hjelpepleier Annbjørg Hegglund (1950-)

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 1 for Sør-Trøndelag, 2001 - 2005, H.
  • Vararepresentant nr 1 for Sør-Trøndelag, 2005 - 2009, H.
  • Representant nr 4 for Sør-Trøndelag, 2009 - 2013, H.
  • Representant nr 2 for Sør-Trøndelag, 2013 - 2017, H.

Vararepresentasjoner

  • Møtte fast som representant 19.10.2001-30.09.2005 for Børge Brende.
  • Møtte fast som representant 01.10.2005-17.10.2005 for Børge Brende.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2001-2005

    Medlem, Justiskomiteen, 22.10.2001 - 30.09.2005

    2009-2013

    Medlem, Familie- og kulturkomiteen, 20.10.2009 - 30.09.2013
    Varamedlem, Valgkomiteen, 08.10.2009 - 30.09.2013

    2013-2017

    Leder, Transport- og kommunikasjonskomiteen, 22.10.2013 - 30.09.2017
    Medlem, Transport- og kommunikasjonskomiteen, 17.10.2013 - 22.10.2013
    Varamedlem, Valgkomiteen, 08.10.2013 - 30.09.2017

Medlemskap i delegasjoner

  • 2009-2013

    Delegat, FNs generalforsamling, 2010 -

    2013-2017

    Medlem, Stortingets delegasjon til NATOs parlamentariske forsamling, 12.11.2013 - 30.09.2017

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Klæbu barneskole 1984-1990
  • Klæbu ungdomsskole 1990-1993
  • Adolf Øiens videregående skole 1993-1997
  • Walled Lake Central High School, USA 1994-1995
  • Medievitenskap og statsvitenskap/sosiologi ved NTNU 1998-2000
  • Statsvitenskap, Høgskolen i Molde 2005
  • Female Future, styrekurs, NHO 2005
  • Ledelse og coaching, BI 2006-2007
  • Prosjektledelse, BI 2006-2007
  • Bachelorstudie, BI 2006-2007
  • Retorikk, kommunikasjon og ledelse, BI 2006-2007

Yrke

  • Organisasjonssekretær Unge Høyres Landsforbund 2000-2001
  • Pleieassistent ved Radiumhospitalet 2001 (deltid)
  • Informasjons- og presserådgiver, Høyres Hovedorganisasjon 2007-2008
  • Informasjons- og presserådgiver, Høyres stortingsgruppe 2007-2008

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Trondheim bystyre 1999-2001

Offentlige verv

  • Varamedlem Kontaktutvalget mellom innvandrerbefolkningen og myndighetene fra 2006

Tillitsverv i partier

  • Formann Sør-Trøndelag Unge Høyre 1999-2000
  • Medlem Høyres arbeidsutvalg fra 2004
  • Kvinnepolitisk leder Høyre fra 2004
  • Medlem Høyres sentralstyre fra 2004
  • Leder Sør-Trøndelag Høyre 2008-2009

Andre administrative verv

  • Medlem Forstanderskapet for Klæbu Sparebank 2004-2007