Westgaard-Halle, Lene

Westgaard-Halle, Lene (1979-)

Parti:
Høyre
Representant for
Vestfold 2017-2021
Medlem
Energi- og miljøkomiteen
Ansiennitet:
1 år, 71 dager

Gå til bildegalleri

Wold, Henning er vararepresentant for Westgaard-Halle, Lene som er i permisjon.

Biografi

Personalia

  • Født 04.07.1979 i Oslo
  • Datter av fysioterapeut Dag Lars Westgaard (1955-) og kontormedarbeider Liss Clausen (1959-)

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 4 for Buskerud, 2005 - 2009, H.
  • Representant nr 4 for Vestfold, 2017 - 2021, H.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2017-2021

    Varamedlem, Valgkomiteen, 07.10.2017 - 30.09.2021
    Medlem, Energi- og miljøkomiteen, 12.10.2017 - 30.09.2021

Medlemskap i delegasjoner

  • 2017-2021

    Varamedlem, Stortingets delegasjon til NATOs parlamentariske forsamling, 24.10.2017 - 30.09.2021

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Åskollen skole 1986-1992
  • Strømsø skole 1992-1995
  • Drammen Gymnas 1995-1999
  • Hawera High School, New Zealand 1997-1998
  • Nettverksadministrasjon, It-Akademiet 1999-2000
  • Statsvitenskap, Universitetet i Oslo 2003-2007
  • Grunnfag offentlig rett, Universitetet i Oslo 2004-2005
  • Engelsk og spansk, Universitetet i Oslo 2005
  • British Politics, University of Oxford 2008
  • Business Communication, Handelshøyskolen BI 2009

Yrke

  • Deltidsansatt, Elkjøp stormarked 1998-2000
  • Kontormedarbeider, Adda Byggkjemi 2000-2001
  • Reiseleder, Ving Spania 2001-2002
  • Deltidsansatt, Narvesen 2002-2003
  • Deltidsansatt, gullsmed 2002-2005
  • Lærer, STS Language Schools, USA, Australia og Japan 2002-2015 (sommerarbeid)
  • Assistent SFO, Nedre Eiker kommune 2003-2003
  • Fotomedarbeider (deltid), Ur og Foto 2005-2006
  • Medlem av styret, studentparlamentet, Universiteet i Oslo 2006-2007
  • Kommunikasjonsrådgiver, Kommunalbanken AS 2007-2010
  • Politisk rådgiver, Høyres stortingsgruppe 2010-2014
  • Leder for finans, ZERO 2014-2017

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Varamedlem Drammen bystyre 1999-2003, medlem 2003-2007, 2007-2011
  • Medlem Drammen formannskap 2007-2011
  • Medlem Larvik formannskap 2011-2015
  • Medlem Larvik kommunestyre 2011-2015

Fylkespolitisk aktivitet

  • Medlem fylkesting, Buskerud 2007-2011
  • Medlem fylkesutvalg, Buskerud 2007-2011
  • Medlem fylkesting, Vestfold 2011-2015, 2015-2019
  • Medlem fylkesutvalg, Vestfold 2015-2017

Offentlige verv

  • Medlem Styret for universitetet i Oslo 2006-2007
  • Medlem Styret for Buskerud sykehus 2008-2009

Tillitsverv i partier

  • Diverse verv Drammen og Buskerud Unge Høyre 2001-2005
  • Diverse verv Drammen Høyre 2001-2010
  • Diverse verv Buskerud Høyre 2002-2010
  • Medlem Høyres kommunalutvalg 2008-2014
  • Diverse verv Larvik Høyre 2010-2018
  • Leder Vestfold Høyre 2015-2017, Nestleder fra 2018

Tillitsverv i organisasjoner

  • Leder Drammen Europeisk Ungdom 2001-2003
  • Leder Moderat Gruppe, Universitetet i Oslo 2005-2007