Støttemeny
Hovedmeny
Søk
Lokalmeny
Hovedinnhold
Bunntekst
Hold Ctrl-tasten nede (Cmd-tasten på Mac).
Trykk på + for å forstørre eller – for å forminske.
Skriv ut siden Skriv ut    Meld feil Meld feil      

Jensen, Lena ( 1973- )

Sosialistisk Venstreparti
Sist innvalgt som representant for Troms 2005-2009
Ansiennitet: 8 år, 0 dager
Finn representantens talerinnlegg

Biografi

Personalia

Født 29.01.1973 i Tromsø, Troms
Datter av småbruker/selvstendig næringsdrivende Alfon Edvin Jensen (1943-) og småbruker Judith Henriette Djupen (1946-)

Stortingsperioder

Representant nr 3 for Troms, 2001 - 2005, SV.
Representant nr 5 for Troms, 2005 - 2009, SV.

Medlemskap i stortingskomiteer

2001-2005

Medlem, Kirke-, utdannings- og forskningskomiteen, 22.10.2001 - 30.09.2005

2005-2009

Medlem, Kirke-, utdannings- og forskningskomiteen, 19.10.2005 - 30.09.2009
Varamedlem, Valgkomiteen, 10.10.2005 - 30.09.2009

Medlemskap i delegasjoner

2001-2005

Medlem, Stortingets delegasjon til Nordisk Råd, 17.10.2002 - 30.09.2005
Medlem, Stortingets delegasjon til Nordisk Råd, 26.10.2001 - 30.09.2002

2005-2009

Delegat, FNs generalforsamling, 01.10.2008 -
Medlem, Stortingets delegasjon til EFTA-parlamentarikerkomiteene og Den felles EØS-parlamentarikerkomiteen, 10.11.2005 - 28.02.2008

Medlemskap i gruppestyrer

2005-2009

Andre varamedlem gruppestyret, Sosialistisk Venstreparti, 17.10.2007 - 30.09.2009
Vara innpisker, Sosialistisk Venstreparti, 03.10.2007 - 30.09.2009

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Lakselvbukt skole 1980-1987
  • Laksvatn skole 1987-1989
  • Nordkjosbotn videregående skole, allmennfag 1989-1993
  • Cand.mag. mellomfag pedagogikk, EDB for samfunnsfag og humaniora, hovedfag sosiologi, UiT 1996-2001

Yrke

  • Servitør ved Lakselvbukt kro 1991-1994 (deltid i helgene)
  • Assistent ved Maurtua barnehage 1993-1994
  • Ungdomssekretær ved Nei til EU 1994
  • Seminarlærer for grunnfag sosiologi ved Universitetet i Tromsø 2000
  • Rådgiver i Den norske Forleggerforening fra 2010

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Tromsø kommunestyre 1995-1999, 1999-2001

Offentlige verv

  • Medlem Oppvekstkomiteen, Tromsø 1995-1999
  • Nestleder Kulturstyret, Tromsø 1999-2001
  • Medlem Nasjonalt foreldreutvalg for barnehager fra 2010

Tillitsverv i partier

  • Medlem Styret for Balsfjord SU 1991-1992
  • Medlem Styret for Troms SU 1995-1996
  • Medlem Kvinnepolitisk utvalg i Troms SV 1998-2000
  • Varamedlem AU i Troms SV fra 2001

Tillitsverv i organisasjoner

  • Medlem Styret for Troms Ungdom mot EU 1994-1995
  • Varamedlem Styret for Kommunenes Sentralforbund i Troms 1999-2001
  • Leder Lakselvbukt utviklingslag 2000-2001
 

Stortinget
0026 Oslo
Sentralbord 23 31 30 50

Stortingets
informasjonstjeneste
Telefon 23 31 33 33

 

Ansvarlig redaktør: Eli Pauline Fiskvik
Nettredaktør: Lars Henie Barstad
Om stortinget.no  Åpne data på Stortinget