Kolflaath, Leif

Kolflaath, Leif (1927-2001)

Parti:
Høyre
Sist innvalgt som vararepresentant for
Nordland 1969-1973
Ansiennitet:
2 år, 314 dager

Gå til bildegalleri

Kolflaath, Leif har avgått ved døden.

Finn informasjon etter

Biografi

Personalia

  • Født 17.02.1927 i Narvik, Nordland
  • Død 15.12.2001
  • Sønn av Johannes Kolflaath (1899-1975) og Alma Hoem (1901-1959)

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 2 for Nordland, 1961 - 1965, H.
  • Vararepresentant nr 2 for Nordland, 1965 - 1969, H.
  • Vararepresentant nr 2 for Nordland, 1969 - 1973, H.

Vararepresentasjoner

  • Møtte fast som representant 10.02.1967-30.09.1969 for Håkon Kyllingmark.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 1965-69

    Medlem, Sjøfarts- og fiskerikomiteen, 10.02.1967 - 07.03.1967
    Medlem, Skog-, vassdrags- og industrikomiteen, 07.03.1967 - 30.09.1967
    Medlem, Industrikomiteen, 01.10.1967 - 30.09.1969

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Realstudent 1945
  • North Park College, Chicago, USA 1948
  • Oslo Handelsgymnasium, Stud. fag l 1949

Yrke

  • Disponent i firmaet A.L. Kolflaath A/S Narvik og Brødrene Dobloug A/S, Narvik 1951-1969
  • Startet eget firma Torget Supermarked A/S, Drøbak 1970

Medaljer og utmerkelser m.m.

  • Deltagermedaljen Milorg. 1945

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Narvik formannskap 1954-1955, 1955-1959, 1959-1963, 1963-1966

Fylkespolitisk aktivitet

  • Medlem fylkesting, Nordland 1958-1959, 1959-1963, 1963-1966

Offentlige verv

  • Medlem Byggekomiteen for Idrettens Hus
  • Medlem Ingeniørvesenets styre
  • Medlem Overligningsnemnda, Narvik

Tillitsverv i partier

  • Leder Høyres gruppe i Narvik kommunestyre
  • Formann Narvik Høyre

Tillitsverv i organisasjoner

  • Formann Narvik Handelsstandsforening 1955-1960
  • Formann Narvik Salgs- og Reklameforening 1955-1960

Litteratur

  • Kolflaath, Leif Johannes (red.): Hermes, 1949