Hjemdal, Line Henriette

Hjemdal, Line Henriette (1971-)

Parti:
Kristelig Folkeparti
Representant
for Østfold 2013-2017
Medlem :
Næringskomiteen
Ansiennitet:
9 år, 234 dager

Gå til bildegalleri

Tilhører

Stortinget

Femte visepresident
08.10.2013 - 30.09.2015

Fullmaktskomiteen

Medlem
01.10.2013 - 30.09.2017

Næringskomiteen

Medlem
17.10.2013 - 30.09.2017

Valgkomiteen

Varamedlem
08.10.2013 - 30.09.2017

Kristelig Folkeparti

Medlem gruppestyret
28.03.2014 - 30.09.2017

Kristelig Folkeparti

Innpisker
16.10.2013 - 30.09.2017

Biografi

Personalia

  • Født 18.10.1971 i Sarpsborg, Østfold
  • Datter av adm.sjef/stortingsrepr. Odd Henry Holten (1940-) og avd.sykepleier Berit Sigrunn Aaberg (1938-)

Stortingsperioder

  • Representant nr 9 for Østfold, 2005 - 2009, KrF.
  • Representant nr 9 for Østfold, 2009 - 2013, KrF.
  • Representant nr 9 for Østfold, 2013 - 2017, KrF.

Medlemskap i presidentskapet

  • 2009-2013

    Femte visepresident, Stortinget, 08.10.2009 - 30.09.2011

    2013-2017

    Femte visepresident, Stortinget, 08.10.2013 - 30.09.2015

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2005-2009

    Medlem, Energi- og miljøkomiteen, 19.10.2005 - 30.09.2009

    2009-2013

    Medlem, Valgkomiteen, 17.06.2011 - 30.09.2013
    Medlem, Helse- og omsorgskomiteen, 28.09.2012 - 30.09.2013
    Medlem, Fullmaktskomiteen, 01.10.2009 - 30.09.2013
    Medlem, Energi- og miljøkomiteen, 20.10.2009 - 28.09.2012

    2013-2017

    Medlem, Næringskomiteen, 17.10.2013 - 30.09.2017
    Varamedlem, Valgkomiteen, 08.10.2013 - 30.09.2017
    Medlem, Fullmaktskomiteen, 01.10.2013 - 30.09.2017

Medlemskap i delegasjoner

  • 2005-2009

    Personlig varamedlem, Stortingets delegasjon til Organisasjonen for sikkerhet og samarbeid i Europas (OSSEs) parlamentariske forsamling, 10.11.2005 - 30.09.2009

    2009-2013

    Delegat, FNs generalforsamling, 2011 -
    Varamedlem, Stortingets delegasjon for arktisk parlamentarisk samarbeid, 22.10.2009 - 30.09.2013

    2013-2017

    Varamedlem, Stortingets delegasjon til Den Interparlamentariske Union (IPU), 12.11.2013 - 30.09.2017

Medlemskap i gruppestyrer

  • 2005-2009

    Innpisker Lagting, Kristelig Folkeparti, 01.09.2006 - 30.09.2009
    Tredje varamedlem gruppestyret, Kristelig Folkeparti, 17.10.2005 - 30.09.2009

    2009-2013

    Nestleder gruppestyret, Kristelig Folkeparti, 18.06.2011 - 30.09.2013
    Innpisker, Kristelig Folkeparti, 01.10.2009 - 30.09.2013
    Medlem gruppestyret, Kristelig Folkeparti, 01.10.2009 - 18.06.2011

    2013-2017

    Fung. nestleder gruppestyret, Kristelig Folkeparti, 07.01.2014 - 27.03.2014
    Medlem gruppestyret, Kristelig Folkeparti, 28.03.2014 - 30.09.2017
    Innpisker, Kristelig Folkeparti, 16.10.2013 - 30.09.2017
    Medlem gruppestyret, Kristelig Folkeparti, 16.10.2013 - 06.01.2014

Medlemskap i regjering

  • Politisk rådgiver, Sosial- og helsedepartementet, 23.10.2001 - 31.12.2001
    Politisk rådgiver, Helsedepartementet, 01.01.2002 - 01.10.2004
    Politisk rådgiver, Arbeids- og sosialdepartementet, 01.10.2004 - 28.02.2005

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Trosvik barneskole 1979-1985
  • Cicignon ungdomsskole 1985-1987
  • Greåker videregående skole 1987-1990
  • Cand.theol., Det teologiske Menighetsfakultet 1990-1996

Yrke

  • Generalsekretær Kristelig Folkepartis Ungdom 1997-2000
  • Prosjektleder ved Det teologiske Menighetsfakultet 2001
  • Informasjonsrådgiver Kristelig Folkepartis stortingsgruppe 2005

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Askim bystyre 2003-2007

Fylkespolitisk aktivitet

  • Varamedlem fylkesting, Østfold 1991-1995

Tillitsverv i partier

  • Kontaktperson Fredrikstad Kristelig Folkepartis Ungdom 1987-1990
  • Medlem Styret i Østfold Kristelig Folkepartis Ungdom 1987-1994
  • Nestleder Kristelig Folkepartis Ungdom 1991-1993
  • Medlem Kristelig Folkepartis strategiutvalg 2001-2003
  • Medlem Kristelig Folkepartis sentralstyre 2003-2005

Tillitsverv i organisasjoner

  • Medlem Styret i Norges Kristelig student- og skoleungdomslag 1985-1990
  • Medarbeider Kirkens SOS Oslo 1994-1998, gruppeleder 1998-2000