Stubberud, Liv

Stubberud, Liv (1930-1997)

Parti:
Arbeiderpartiet
Sist innvalgt som representant for
Østfold 1981-1985
Ansiennitet:
12 år, 337 dager

Gå til bildegalleri

Stubberud, Liv har avgått ved døden.

Finn informasjon etter

Biografi

Personalia

  • Født 29.05.1930 i Rakkestad, Østfold
  • Død 16.09.1997
  • Datter av høvleriarbeider Harald Sveen (1899-1977) og hjemmearbeidende Hanna Emilie Johansen (1902-1960)

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 4 for Østfold, 1965 - 1969, A.
  • Vararepresentant nr 1 for Østfold, 1969 - 1973, A.
  • Representant nr 5 for Østfold, 1973 - 1977, A.
  • Representant nr 4 for Østfold, 1977 - 1981, A.
  • Representant nr 3 for Østfold, 1981 - 1985, A.

Vararepresentasjoner

  • Rykket opp som representant 04.09.1973 etter Martha Frederikke Johannessens død.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 1973-77

    Medlem, Forsvarskomiteen, 18.10.1973 - 30.09.1977

    1977-81

    Medlem, Forsvarskomiteen, 18.10.1977 - 30.09.1981
    Varamedlem, Den utvidede utenriks- og konstitusjonskomité, 18.01.1978 - 30.09.1981

    1981-85

    Varamedlem, Valgkomiteen, 08.10.1981 - 01.10.1982
    Medlem, Samferdselskomiteen, 21.10.1981 - 30.09.1985
    Medlem, Valgkomiteen, 01.10.1982 - 30.09.1985

Medlemskap i spesialkomiteer, interne styrer og utvalg m.m.

  • 1977-81

    Medlem, Protokollkomiteen av 1977, 10.11.1977 - 01.02.1979

Medlemskap i delegasjoner

  • 1973-77

    Medlem, Stortingets delegasjon til Nordisk råd, 1973 - 1973

    1977-81

    Medlem, Stortingets delegasjon til Nordisk råd, 1978 - 1978
    Vararepresentant, FNs generalforsamling, 1979 -

    1981-85

    Varamedlem, Stortingets delegasjon til Nordisk råd, 21.02.1984 - 30.09.1985

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Kurs i husstell 1947
  • Kurs i barnepsykologi 1961

Yrke

  • Hushjelp 1946-1950
  • Ekspeditrise 1950-1955

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Rakkestad kommunestyre 1963-1967, 1967-1971, 1971-1975

Offentlige verv

  • Medlem Kinostyret, Rakkestad 1955-1963
  • Formann Barnevernsnemnda, Rakkestad 1963-1967
  • Medlem Skolestyret, Rakkestad 1963-1971
  • Nestformann Sosialstyret, Rakkestad 1965-1975
  • Formann Voksenopplæringsnemnda, Rakkestad 1968-1971
  • Medlem Styret for Sarpsborg sykehus 1971-1975
  • Formann Velferdskomiteen for eldre 1971-1976
  • Varamedlem Riksrevisjonen 1977-1997
  • Formann Forsvarets Velferdsråd 1980-1984
  • Medlem Ombudsmannsnemnda for Forsvaret og Ombudsmannsnemnda for sivile tjenestepliktige 1986-1994
  • Medlem Styret for Norges Bank, avdeling Halden 1986-1989
  • Medlem Overformynderiet, Rakkestad 1990-1997
  • Medlem Fylkesskattenemnda, Østfold 1992-1997
  • Nestleder Styret for Østfold Kommunerevisjon 1993-1997
  • Medlem Kontrollutvalget, Rakkestad 1993-1997

Tillitsverv i partier

  • Formann Rakkestad Arbeiderpartis kvinnegruppe 1962-1966
  • Medlem Styret for Rakkestad Arbeiderparti 1962-1966
  • Formann Østfold Arbeiderpartis kvinneutvalg 1971-1978
  • Medlem Styret for Østfold DNA 1971-1978
  • Varamedlem Det norske Arbeiderpartis landsstyre 1971-1973, medlem 1973-1977, 1987-1992
  • Varamedlem Arbeiderpartiets kvinnesekretariat 1973-1975
  • Leder Rakkestad Arbeiderparti 1986-1990
  • Nestleder Østfold Arbeiderparti 1989-1991
  • Kasserer Rakkestad AUL    , sekretær , formann

Tillitsverv i organisasjoner

  • Medlem AOFs rådgivende utvalg 1971-1977

Andre administrative verv

  • Medlem Representantskapet for Lefac A/S 1986-1991
  • Medlem Kontrollkomiteen i Lefac A/S 1987-1991