Lund, Leif

Lund, Leif (1942-2004)

Parti:
Arbeiderpartiet
Sist innvalgt som representant
for Hordaland 2001-2005
Ansiennitet:
10 år, 243 dager

Gå til bildegalleri

Lund, Leif har avgått ved døden.

Biografi

Personalia

  • Født 24.09.1942 i Bergen, Hordaland
  • Død 30.05.2004
  • Sønn av maskinarbeider Ludvig N. Lund (1895-1986) og renholder Jenny O. Ervik (1904-1979)

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 1 for Hordaland, 1993 - 1997, A.
  • Representant nr 12 for Hordaland, 1997 - 2001, A.
  • Representant nr 11 for Hordaland, 2001 - 2005, A.

Vararepresentasjoner

  • Møtte fast som representant 01.10.1993-30.09.1997 for Grete Knudsen.
  • Døde 30.05.2004, Rita Tveiten møter som representant.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 1993-97

    Medlem, Kommunalkomiteen, 21.10.1993 - 30.09.1997

    1997-2001

    Medlem, Kommunalkomiteen, 21.10.1997 - 30.09.2001
    Varamedlem, Valgkomiteen, 08.10.1997 - 30.09.2001

    2001-2005

    Medlem, Forsvarskomiteen, 22.10.2001 - 30.05.2004
    Varamedlem, Valgkomiteen, 09.10.2001 - 30.05.2004

Medlemskap i delegasjoner

  • 1993-97

    Medlem, Stortingets gruppe av Den Interparlamentariske Union (IPU), 04.11.1993 - 30.09.1997

    1997-2001

    Delegat, FNs generalforsamling, 01.10.1998 -

    2001-2005

    Varamedlem, Stortingets delegasjon til Nordisk Råd, 17.10.2002 - 30.05.2004
    Varamedlem, Stortingets delegasjon til Nordisk Råd, 26.10.2001 - 30.09.2002

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Sandviken skole 1949-1956
  • Dragefjellets Framhaldsskole 9-10 klasse (praksislinje) 1956-1958
  • Anton Johannesens Handelsskole 1961
  • LO-skolen, Sørmarka 1980

Yrke

  • Møllearbeider Hæggernes Valsemølle Bergen 1958-1987
  • Transportformann Storemøllen Vaksdal 1988-2004

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Varamedlem Bergen bystyre 1987-1991, medlem 1991-1995

Offentlige verv

  • Medlem Styret for Vikinghallen 1980-1991
  • Medlem Rådet for Herlandsfossen kommunale kraftverk 1980-1991
  • Varamedlem Havnestyret 1980-1983
  • Medlem Styret for Midtbygda sjukeheim 1984-1991
  • Varamedlem Informasjonsutvalget 1984-1987
  • Varamedlem Styret for Bergen Lysverker 1988-1991, medlem 1992-1995
  • Varamedlem Styret for Bergen Tomteselskap A/S 1988-1991
  • Varamedlem Hovedutvalget for teknisk utbygging 1988-1991
  • Medlem Styret for Fana Steinknuseverk 1992-1995
  • Medlem Styret for Bjørkhaug verksteder A/S 1992-1993
  • Medlem Hovedutvalget for næring og samferdsel, Bergen 1992-1993
  • Lekdommer Byretten, Bergen 1993-1999
  • Varamedlem Styret for Statens varekrigsforsikring 1995-1997

Tillitsverv i partier

  • Leder Åsane arbeidersamfunn 1982-1986

Tillitsverv i organisasjoner

  • Leder Møllearbeidernes fagforening avd. 35 Bergen 1974-1992
  • Leder Stedsstyret i Norsk Nærings- og Nytelsesmiddelarbeiderforbund (NNN) 1982-1991
  • Medlem NNNs i LOs repr.skap. 1987-1992
  • Leder Bergen faglige samorg. 1992-1998