Moland, Liv Marit

Moland, Liv Marit (1948-2008)

Parti:
Arbeiderpartiet
Sist innvalgt som vararepresentant
for Aust-Agder 2001-2005
Ansiennitet:
4 år, 19 dager

Gå til bildegalleri

Moland, Liv Marit har avgått ved døden.

Biografi

Personalia

  • Født 15.01.1948 i Hisøy, Aust-Agder
  • Død 23.10.2008
  • Datter av rådmann Leif Kaare Moland (1916-) og butikkmedarbeider Hjørdis Lied (1921-)

Stortingsperioder

  • Representant nr 4 for Aust-Agder, 1997 - 2001, A.
  • Vararepresentant nr 1 for Aust-Agder, 2001 - 2005, A.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 1997-2001

    Varamedlem, Den utvidede utenrikskomité, 21.10.1997 - 30.09.2001
    Medlem, Familie-, kultur- og administrasjonskomiteen, 21.10.1997 - 30.09.2001
    Varamedlem, Valgkomiteen, 08.10.1997 - 30.09.2001

Medlemskap i delegasjoner

  • 1997-2001

    Varamedlem, Stortingets delegasjon til Nordisk Råd, 07.12.2000 - 30.09.2001
    Medlem, Stortingets gruppe av Den Interparlamentariske Union (IPU), 07.10.1997 - 30.09.2001

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Hisøy barneskole 1955
  • Arendal realskole 1965
  • Examen artium 1967
  • Arendal husmorskole 1968

Yrke

  • Renholder I.S.S. 1974-1996

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Hisøy kommunestyre 1979-1983, 1983-1987, 1987-1990, ordfører 1990-1991
  • Medlem Arendal formannskap 1991-1994, 1995-1997
  • Varaordfører Arendal bystyre 1994-1995, medlem 1997-1999

Offentlige verv

  • Medlem Skolestyret, Hisøy 1976-1980
  • Medlem Styret for Nidarkretsen regionplanråd 1990-1992
  • Medlem Styret for Agderprodukter A/S 1990-1997
  • Medlem Legat for utdanning, Hisøy 1990-1997
  • Medlem Legat for sosiale og diakonale formål, Hisøy 1990-1997
  • Medlem Styret for Statens nærings- og distriktsutviklingsfond, Aust-Agder 1992-1997
  • Medlem Styret for Arendal Energiverk A/S 1992-1997
  • Medlem Styret for Arendal næringsråd 1992-1997
  • Leder Teknisk hovedutvalg, Arendal 1995-1997
  • Lekdommer Agder Lagmannsrett

Tillitsverv i partier

  • Leder Hisøy Arbeiderlag 1992-1997
  • Medlem Styret for Arendal Ap 1992-1997

Tillitsverv i organisasjoner

  • Medlem Landsstyret i Norsk Arbeidsmandsforbund 1975-1991
  • Medlem Forbundsstyret i Norsk Arbeidsmandsforbund 1982-1991
  • Medlem Styret for Norsk Arbeidsmandsforbund, avdeling 7
  • Leder Arendal Rengj. klubb