Fossland, Lulla Einrid

Fossland, Lulla Einrid (1917-2009)

Parti:
Arbeiderpartiet
Sist innvalgt som vararepresentant for
Rogaland 1973-1977
Ansiennitet:
4 år, 100 dager

Gå til bildegalleri

Fossland, Lulla Einrid har avgått ved døden.

Finn informasjon etter

Biografi

Personalia

  • Født 13.08.1917 i Harstad, Troms
  • Død 03.12.2009
  • Datter av tollstasjonbestyrer, løytnant Gerhard Martin Helvik (1883-1970) og husmor Elvine Nilsen (1893-1969)

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 1 for Rogaland, 1969 - 1973, A.
  • Vararepresentant nr 1 for Rogaland, 1973 - 1977, A.

Vararepresentasjoner

  • Rykket opp som representant 25.11.1969 etter Peder P. Næsheims død.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 1969-73

    Medlem, Protokollkomiteen, 02.12.1969 - 26.11.1970
    Midlertidig nestformann, Protokollkomiteen, 26.11.1970 - 01.01.1971
    Medlem, Protokollkomiteen, 01.01.1971 - 10.10.1972
    Medlem, Sosialkomiteen, 19.10.1972 - 30.09.1973
    Varamedlem, Den forberedende fullmaktskomité, 06.06.1973 - 30.09.1973

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Middelskoleeksamen 1933
  • Folkehøyskole 1936-1937
  • Handelsskole 1960
  • Den kvinnelige LO-skole 1963
  • LO-skolen 1965

Yrke

  • Vikar i grensepolitiet 1937-1945
  • Ekspeditrise i Gäddäde, Sverige 1956-1958
  • Ekspeditrise i Kopervik 1960-1962
  • Teletypesetter i Haugesunds Avis 1962-1963
  • Syerske ved Parella konfeksjonsfabrikk, Kopervik 1963-1966

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Karmøy kommunestyre 1967-1971

Offentlige verv

  • Medlem Sosialstyret, Karmøy 1968-1972
  • Medlem Bedriftsforsamlingen ved A/S Norsk Jernverk 1972-1983
  • Varamedlem Styret i Norsk Medisinaldepot 1973-1977, medlem 1977-1983
  • Medlem Bedriftsforsamlingen ved Norges Brannkasse 1974-1982

Tillitsverv i partier

  • Sekretær Karmøy arbeiderparti 1966-1967
  • Medlem Styret for Karmøy arbeiderparti 1966-1968
  • Medlem Styret for Kopervik og Stangelands arbeiderlags kvinnegruppe 1967-1968 (stod osgå som stifter av kvinnegruppa i 1967)
  • Formann Kopervik og Stangelands arbeiderlags kvinnegruppe 1968-1970

Tillitsverv i organisasjoner

  • Tillitsmann Handels- og kontorfunksjonærers forbund og Bekledningsarbeiderforbundet 1960-1965
  • Medlem Styret for Karmøy AOF-forening 1966-1968
  • Medlem Styret i Karmøy faglige samorganisasjon 1966-1968
  • Formann Karmøy AOF-forening 1968-1970
  • Formann Karmøy faglige samorganisasjon 1968-1970
  • Medlem Styret i Foreningen Norden på Karmøy 1968-1972