Vihovde, May Britt

Vihovde, May Britt (1958-)

Parti:
Venstre
Sist innvalgt som vararepresentant for
Hordaland 2005-2009
Ansiennitet:
8 år, 15 dager

Gå til bildegalleri

Biografi

Personalia

  • Født 15.09.1958 i Sveio, Hordaland
  • Datter av platearbeider Bernt Martin Vihovde (1927-1983) og bankmedarbeider Margit (1932-)

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 2 for Hordaland, 1993 - 1997, V.
  • Representant nr 16 for Hordaland, 1997 - 2001, V.
  • Vararepresentant nr 1 for Hordaland, 2001 - 2005, V.
  • Vararepresentant nr 1 for Hordaland, 2005 - 2009, V.

Vararepresentasjoner

  • Møtte fast som representant 19.10.2001-30.09.2005 for Lars Sponheim.
  • Møtte fast som representant 01.10.2005-17.10.2005 for Lars Sponheim.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 1997-2001

    Medlem, Fullmaktskomiteen, 01.10.1997 - 30.09.2001
    Sekretær, Samferdselskomiteen, 21.10.1997 - 30.09.2001

    2001-2005

    Medlem, Finanskomiteen, 22.10.2001 - 30.09.2005
    Medlem, Fullmaktskomiteen, 17.01.2002 - 30.09.2005

Medlemskap i gruppestyrer

  • 2001-2005

    Nestleder gruppestyret, Venstre, 19.10.2001 - 30.09.2005

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • To-årig handelsskole 1976
  • Økonomi/administrasjon ved Høgskolen i Stord/Haugesund 2006-2008

Yrke

  • Bokholder Noregs ungdomslag Oslo 1978-1982
  • Kontormedarbeider Suldal kommune teknisk etat 1982-1984

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Sveio formannskap 1987-1991, 1995-1997
  • Medlem Haugesund kommunestyre 2007-2011

Fylkespolitisk aktivitet

  • Varamedlem fylkesutvalg, Hordaland 1995-1997

Offentlige verv

  • Medlem Bygningsrådet, Sveio 1987-1994
  • Medlem Representantskapet for Sunnhordaland interkommunale Renovasjonsselskap 1992-1995
  • Medlem Representantskapet for Karmsund kraftlag 1992-1995
  • Medlem Bygdeutviklingsutvalget, Sveio 1995-1997
  • Nestleder Komiteen for miljø, transport, areal og ressurs, Hordaland 1995-1997
  • Varamedlem Samarbeidsrådet for Vest- og Sørlandet (SAVOS) 1995-1997
  • Medlem A/S Vinmonopolets bedriftsforsamling fra 2006

Tillitsverv i partier

  • Kasserer Sveio Venstre fra 1994
  • Nestleder Hordaland Venstre 1994-1996, leder 1998-2000
  • Medlem Venstres landsstyre 1995-2000

Tillitsverv i organisasjoner

  • Leder Hordalaget Oslo 1981
  • Medlem Styret i Rogaland ungdomslag 1983-1984

Andre administrative verv

  • Medlem Styret for Vestavind (lokalavis) 1995-2005
  • Medlem Styret for Haugesundregionens Næringsforening 2006-2008