Eide, Mary

Eide, Mary (1924-2013)

Parti:
Arbeiderpartiet
Sist innvalgt som representant
for Møre og Romsdal 1985-1989
Ansiennitet:
12 år, 0 dager

Gå til bildegalleri

Eide, Mary har avgått ved døden.

Finn informasjon etter

Biografi

Personalia

  • Født 19.04.1924
  • Død 18.07.2013
  • Datter av ingeniør Peder Adolf Fosnæs (1881-1952) og hjemmeværende Elise Marie Larsen (1886-1943)

Stortingsperioder

  • Representant nr 7 for Møre og Romsdal, 1977 - 1981, A.
  • Representant nr 4 for Møre og Romsdal, 1981 - 1985, A.
  • Representant nr 4 for Møre og Romsdal, 1985 - 1989, A.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 1977-81

    Sekretær, Sjøfarts- og fiskerikomiteen, 18.10.1977 - 30.09.1981
    Varamedlem, Valgkomiteen, 11.10.1977 - 30.09.1981

    1981-85

    Medlem, Sjøfarts- og fiskerikomiteen, 21.10.1981 - 30.09.1985
    Varamedlem, Valgkomiteen, 08.10.1981 - 30.09.1985

    1985-89

    Sekretær, Sjøfarts- og fiskerikomiteen, 23.10.1985 - 30.09.1989
    Varamedlem, Valgkomiteen, 09.10.1985 - 30.09.1989

Medlemskap i delegasjoner

  • 1981-85

    Medlem, Stortingets gruppe av Den Interparlamentariske Union (IPU), 01.10.1981 - 30.09.1985
    Vararepresentant, FNs generalforsamling, 1981 -

    1985-89

    Varamedlem, Stortingets delegasjon til Nordisk Råd, 12.06.1986 - 30.09.1989
    Medlem, Stortingets gruppe av Den Interparlamentariske Union (IPU), 01.10.1985 - 30.09.1989

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Realskole i Tønsberg 1939-1941
  • Vestfold fylkes husmorskole 1944-1945

Yrke

  • Husmor 1950-1977

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Molde kommunestyre 1967-1971, 1971-1975
  • Medlem Molde formannskap 1975-1978

Offentlige verv

  • Medlem Styret for Fylkessjukehuset, Molde 1967-1977
  • Medlem Sosialstyret, Molde 1967-1978
  • Medlem Edruskapsnemnda, Molde 1967-1971
  • Medlem Forliksrådet 1968-1978
  • Medlem Omsorgsutvalget, Molde 1971-1978
  • Medlem Styret for Molde sjukeheim 1972-1978
  • Medlem A/S Vinmonopolets råd 1972-1980
  • Nestformann Plan- og byggekomiteen for Bergmo eldresenter 1974-1979
  • Medlem A/S Vinmonopolets revisjonskomite 1975-1980
  • Medlem Sekken menighetsråd 1976-1977
  • Varamedlem Generalplanutvalget 1976-1978
  • Varamedlem Styret for Molde familievernkontor 1976-1978

Tillitsverv i partier

  • Nestformann Molde Arbeiderparti 1973-1975
  • Sekretær Formannskapsgruppen 1976-1977
  • Medlem DNAs fiskeriutvalg 1977-1989

Tillitsverv i organisasjoner

  • Formann AOFs eldretreffutvalg i Molde 1970-1977