Lerheim, Magne

Lerheim, Magne (1929-1994)

Parti:
Det Nye Folkepartiet
Sist innvalgt som vararepresentant for
Hordaland 1973-1977
Ansiennitet:
0 år, 87 dager

Gå til bildegalleri

Lerheim, Magne har avgått ved døden.

Finn informasjon etter

Biografi

Personalia

  • Født 14.12.1929
  • Død 13.03.1994

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 1 for Hordaland, 1965 - 1969, V.
  • Vararepresentant nr 1 for Hordaland, 1969 - 1973, V. (01.10.1969 - 09.12.1972)
  • Vararepresentant nr 1 for Hordaland, 1969 - 1973, DNF. (09.12.1972 - 30.09.1973)
  • Vararepresentant nr 2 for Hordaland, 1973 - 1977, DNF.

Medlemskap i regjering

  • Statssekretær, Kirke- og undervisningsdepartementet, 28.08.1963 - 25.09.1963
    Statssekretær, Finansdepartementet, 14.02.1966 - 30.04.1967

Verv

Offentlige verv

  • Nestleder Styret for Postverket, 1980-1982
  • Medlem Rådet for norsk utviklingshjelp, 1984-1988