Støttemeny
Hovedmeny
Søk
Lokalmeny
Hovedinnhold
Bunntekst
Hold Ctrl-tasten nede (Cmd-tasten på Mac).
Trykk på + for å forstørre eller – for å forminske.
Skriv ut siden Skriv ut    Meld feil Meld feil      

Marthinsen, Marianne ( 1980- )

Arbeiderpartiet
E-post: marianne.marthinsen@stortinget.no
Representant for Oslo 2013-2017
Medlem: Finanskomiteen
Ansiennitet: 8 år, 198 dager
Finn representantens talerinnlegg

Biografi

Personalia

Født 25.08.1980 i Jevnaker, Oppland
Datter av selvstendig næringsdrivende Willy Marthinsen (1956-) og hjelpepleier Synnøve Kirkeberg (1961-)

Stortingsperioder

Representant nr 13 for Oslo, 2005 - 2009, A.
Representant nr 12 for Oslo, 2009 - 2013, A.
Representant nr 10 for Oslo, 2013 - 2017, A.

Medlemskap i stortingskomiteer

2005-2009

Medlem, Energi- og miljøkomiteen, 19.10.2005 - 30.09.2009
Varamedlem, Valgkomiteen, 10.10.2005 - 30.09.2009

2009-2013

Medlem, Finanskomiteen, 25.10.2012 - 30.09.2013
Medlem, Energi- og miljøkomiteen, 20.10.2009 - 25.10.2012

2013-2017

Medlem, Finanskomiteen, 17.10.2013 - 30.09.2017
Medlem, Valgkomiteen, 08.10.2013 - 30.09.2017

Medlemskap i delegasjoner

2009-2013

Delegat, FNs generalforsamling, 01.01.2011 -

Medlemskap i gruppestyrer

2009-2013

Medlem gruppestyret, Arbeiderpartiet, 30.09.2011 - 30.09.2013

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Jevnaker skole/Bjoneroa skole 1987-1993
  • Enebakk ungdomsskole 1993-1996
  • Kristelig Gymnasium, allmennfag 1996-1999
  • Profesjonsstudiet i samfunnsøkonomi, UiO fra 2001

Yrke

  • Fylkessekretær AUF i Oslo 1999-2001
  • Kontormedarbeider ved Advokatfirmaet Schjødt 1999
  • Kontormedarbeider i Rikstrygdeverket 2001-2002
  • Internasjonal rådgiver i AUF 2002-2003
  • Redaksjonsass. i NRK 2003-2005

Verv

Offentlige verv

  • Medlem Driftsstyret for Gamlebyen skole 2004-2005

Tillitsverv i partier

  • Medlem Oslo A's representantskap fra 1996
  • Leder Grorud AUF 1997-1999
  • Medlem Styret i AUF i Oslo 1998-1999
  • Nestleder AUF i Oslo 2000-2001
  • Leder Den Socialdemokratiske Forening fra 2005

Tillitsverv i organisasjoner

  • Medlem Barne- og ungdomsrådet i Oslo 2000-2001
  • Varamedlem Sentralstyret i Nei til EU 2001-2002
  • Medlem Styret i Attac Norge 2004-2005
  • Nestleder Fredsinitiativet 2005-2007

Litteratur

Marthinsen, Marianne og Stein Ørnhøi (red.): Mellom maktene. Norske strategiske interesser, ResPublica Oslo 2008
 

Tilhører

Arbeiderpartiet
Oslo

Medlem Valgkomiteen,
08.10.2013 - 30.09.2017
Medlem Finanskomiteen,
17.10.2013 - 30.09.2017

Stortinget
0026 Oslo
Sentralbord 23 31 30 50

Stortingets
informasjonstjeneste
Telefon 23 31 33 33

 

Ansvarlig redaktør: Eli Pauline Fiskvik
Nettredaktør: Lars Henie Barstad
Om stortinget.no  Åpne data på Stortinget