Munkebye, Margith Johanne

Munkebye, Margith Johanne (1911-2000)

Parti:
Arbeiderpartiet
Sist innvalgt som representant for
Nordland 1969-1973
Ansiennitet:
18 år, 282 dager

Gå til bildegalleri

Munkebye, Margith Johanne har avgått ved døden.

Finn informasjon etter

Biografi

Personalia

  • Født 15.10.1911 i Bodø, Nordland
  • Død 28.11.2000
  • Datter av jernarbeider Jens Kleven (1886-1953) og Ivara (1888-1965)

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 1 for Nordland, 1954 - 1957, A.
  • Representant nr 12 for Nordland, 1958 - 1961, A.
  • Representant nr 11 for Nordland, 1961 - 1965, A.
  • Representant nr 2 for Nordland, 1965 - 1969, A.
  • Representant nr 2 for Nordland, 1969 - 1973, A.

Vararepresentasjoner

  • Møtte fast som representant 22.01.1955-10.01.1958 for Kolbjørn Sigurd Verner Varmann.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 1954-57

    Medlem, Administrasjonskomiteen, 27.01.1955 - 10.01.1958

    1958-61

    Medlem, Sosialkomiteen, 27.01.1958 - 30.09.1961

    1961-65

    Medlem, Sosialkomiteen, 13.10.1961 - 13.02.1963
    Medlem, Kommunalkomiteen, 13.02.1963 - 30.09.1965

    1965-69

    Medlem, Valgkomiteen, 08.10.1965 - 30.09.1969
    Sekretær, Kommunalkomiteen, 15.10.1965 - 30.09.1969

    1969-73

    Medlem, Valgkomiteen, 08.10.1969 - 30.09.1973
    Medlem, Den utvidede utenriks- og konstitusjonskomité, 14.10.1969 - 30.09.1973
    Medlem, Utenriks- og konstitusjonskomiteen, 14.10.1969 - 30.09.1973

Medlemskap i delegasjoner

  • 1961-65

    Medlem, Stortingets delegasjon til NATOs parlamentariske forsamling, 1965 -

    1965-69

    Varamedlem, Stortingets delegasjon til Europarådets parlamentariske forsamling, 1966 - 1966
    Medlem, Stortingets delegasjon til Europarådets parlamentariske forsamling, 1967 - 1967

    1969-73

    Medlem, Stortingets delegasjon til Europarådets parlamentariske forsamling, 1969 - 1969
    Medlem, Stortingets gruppe av Den Interparlamentariske Union (IPU), 01.10.1969 - 30.09.1973

    1973-77

    Medlem, Stortingets delegasjon til Europarådets parlamentariske forsamling, 1973 -

Medlemskap i gruppestyrer

  • 1965-69

    Medlem gruppestyret, Arbeiderpartiet, 01.10.1965 - 30.09.1969

    1969-73

    Medlem gruppestyret, Arbeiderpartiet, 01.10.1969 - 30.09.1973

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Realskole 1929
  • Handelsskole 1946
  • Den Nordiske folkehøgskole i Genéve 1947 (med stipend fra AOF)

Yrke

  • Kontordame og husmor

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Bodø bystyre 1951-1955

Offentlige verv

  • Formann Trygdenemnda, Bodø 1952-1956
  • Medlem Komiteen til utredning av universitetsspørsmålet i Tromsø 1963-1965
  • Varamedlem Velferdsrådet for handelsflåten 1964-1971
  • Varamedlem Statens vassforsyningsråd 1967-1974
  • Nestformann Styret for Nordland fylkes sykepleieskole 1974-1977
  • Varamedlem Rådet for eldreomsorgen 1974-1978

Tillitsverv i partier

  • Formann Bodø Arbeiderungdomslag 1930-1933
  • Formann Sør-Salten distriktslag av AUF 1945-1947
  • Formann Distriktsstudienemnda for Nordland Arbeiderparti 1947-1950
  • Medlem Styret for Sør-Salten Arbeiderparti 1948-1951, 1954
  • Medlem Styret for Lokallag av Arbeiderpartiet 1948-1953
  • Formann Sør-Salten Arbeiderparti 1951-1954
  • Varamedlem Det norske Arbeiderpartis landsstyre 1955-1959
  • Medlem Styret for Nordland Arbeiderparti 1973-1975

Tillitsverv i organisasjoner

  • Formann Nordland distriktslag av Norsk Folkehjelp 1946-1953
  • Medlem Landsstyret i Norsk Folkehjelp 1951-1954
  • Medlem Hovedstyret i Norsk Folkehjelp 1955-1962

Andre administrative verv

  • Medlem Styret for Nordlands Framtid