Engeset, Martin

Engeset, Martin (1964-)

Parti:
Høyre
Sist innvalgt som representant for
Østfold 2005-2009
Ansiennitet:
8 år, 77 dager

Gå til bildegalleri

Biografi

Personalia

  • Født 20.07.1964 i Oslo
  • Sønn av statsautorisert revisor Roar Engeset (1940-) og lærer Liv Marit Halvorsen (1940-)

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 2 for Østfold, 1985 - 1989, H.
  • Vararepresentant nr 1 for Østfold, 1993 - 1997, H.
  • Representant nr 2 for Østfold, 2001 - 2005, H.
  • Representant nr 5 for Østfold, 2005 - 2009, H.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2001-2005

    Varamedlem, Den utvidede utenrikskomité, 22.10.2001 - 30.09.2005
    Første nestleder, Kontroll- og konstitusjonskomiteen, 22.10.2001 - 30.09.2005
    Varamedlem, Valgkomiteen, 01.11.2001 - 30.09.2005

    2005-2009

    Medlem, Arbeids- og sosialkomiteen, 19.10.2005 - 30.09.2009

Medlemskap i delegasjoner

  • 2001-2005

    Medlem, Stortingets delegasjon til Europarådets parlamentariske forsamling, 06.11.2001 - 30.09.2005

    2005-2009

    Delegat, FNs generalforsamling, 01.10.2005 -

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Grålum skole og Valaskjold ungdomsskole 1971-1980
  • Borgvold videregående skole 1980-1983
  • Siviløkonomstudiet ved Bedriftsøkonomisk Institutt 1983-1985, 1986-1988 (diplomoppgave gjenstår)

Yrke

  • Revisjonsmedarbeider 1988-1995
  • Sekretariatsleder for Norges Råvaregjenvinningsforening (NR) 1995-2001 (deltidsengasjement)

Verv

Fylkespolitisk aktivitet

  • Medlem fylkesting, Østfold 1983-1987, 1987-1991, 1991-1995, 1995-1999, 1999-2001

Offentlige verv

  • Medlem Fylkesskolestyret, Østfold 1983-1987, nestleder 1987-1991
  • Leder Administrasjonsutvalget, Østfold 1989-1991
  • Medlem Helse- og sosialutvalget 1991-1995
  • Leder Kontrollutvalget, Østfold 1995-1999
  • Varamedlem Styret for Norges Kommunalbank fra 1995
  • Medlem Fylkesutvalget Østfold fylkeskommune 1999-2001
  • Medlem Riksvalgstyret 2009, 2013, nestleder 2017
  • Varamedlem Riksrevisjonen fra 2010

Tillitsverv i partier

  • Medlem Høyres Sentralstyre 1990-2000
  • Leder Østfold Høyre 1990-2000
  • Leder Østfold Høyres fylkestingsgruppe 1991-2001

Tillitsverv i organisasjoner

  • Leder Forum for kontroll og tilsyn (FKT) fra 2010

Andre administrative verv

  • Medlem Bedriftsforsamlingen for Østfold Energi 1995-2001
  • Medlem Styret i Stene Stål Gjenvinning AS
  • Medlem Styret i Smelteverket Eiendom AS
  • Medlem Styret i Yvenlia borettslag