Rotnes, Marit

Rotnes, Marit (1928-)

Parti:
Arbeiderpartiet
Sist innvalgt som representant for
Sør-Trøndelag 1989-1993
Ansiennitet:
12 år, 0 dager

Gå til bildegalleri

Finn informasjon etter

Biografi

Personalia

  • Født 06.04.1928 i Oslo
  • Datter av dokkmaskinist Erling Gulbrandsen (1900-1985) og husmor/periodevis utearbeidende Harriet Glende (1902-1984)

Stortingsperioder

  • Representant nr 8 for Sør-Trøndelag, 1981 - 1985, A.
  • Representant nr 6 for Sør-Trøndelag, 1985 - 1989, A.
  • Representant nr 1 for Sør-Trøndelag, 1989 - 1993, A.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 1981-85

    Medlem, Kommunal- og miljøvernkomiteen, 21.10.1981 - 30.09.1985

    1985-89

    Medlem, Sosialkomiteen, 23.10.1985 - 15.05.1986
    Medlem, Finanskomiteen, 15.05.1986 - 30.09.1989
    Varamedlem, Den utvidede utenriks- og konstitusjonskomité, 19.05.1989 - 30.09.1989

    1989-93

    Varamedlem, Valgkomiteen, 10.10.1989 - 30.09.1993
    Varamedlem, Den utvidede utenriks- og konstitusjonskomité, 23.10.1989 - 30.09.1993
    Medlem, Forbruker- og administrasjonskomiteen, 23.10.1989 - 30.09.1993

Medlemskap i delegasjoner

  • 1981-85

    Varamedlem, Stortingets delegasjon til Nordisk råd, 10.11.1981 - 30.09.1985
    Delegat, FNs generalforsamling, 1984 -

    1985-89

    Varamedlem, Stortingets delegasjon til Nordisk råd, 08.11.1985 - 30.09.1989

    1989-93

    Varamedlem, Stortingets delegasjon til Nordisk råd, 07.11.1989 - 23.01.1990
    Medlem, Stortingets delegasjon til Nordisk råd, 23.01.1990 - 30.09.1993

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Student 1947
  • Handelsgymnas, sekretærlinje 1948
  • Sosionom fra Norges Kommunal- og Sosialhøyskole 1958
  • Diverse etterutdanningskurs 1973-1981

Yrke

  • Norsk-engelsk stenograf 1948-1952
  • Kontorassistent ved Lillestrøm kommune 1952-1956
  • Sosialkurator i Skedsmo og Nord-Trøndelag 1962-1967
  • Sekretær i Nord-Trøndelag fylkesnemnd for uføre- og attføringssaker 1967-1969
  • Gårdbrukerkone 1969-1973
  • Sosialkurator i pedagogisk-psykologisk tjeneste i Fosen og Åfjord kommune 1973-1977
  • Sosialkurator ved sosialkontoret i Åfjord 1977-1979
  • Sosialsjef ved sosialkontoret i Åfjord 1979-1981

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Åfjord kommunestyre 1975-1979, 1979-1981

Offentlige verv

  • Medlem Barnevernsnemnda, Lillestrøm 1959-1963
  • Medlem en rekke kommunale nemnder, Åfjord 1976-1981, formann og varamedlem
  • Medlem en rekke fylkeskommunale nemnder 1976-1981, leder og varamedlem
  • Medlem Tiltaksnemnda, Åfjord 1979-1981
  • Varamedlem Rådet for Distriktenes Utbyggingsfond 1979-1983
  • Medlem Folketrygdfondet - 4. fondsstyre, Trondheim 1980-1981
  • Medlem Kringkastingsrådet 1994-1997

Tillitsverv i partier

  • Medlem Sør-Trøndelag Arbeiderpartis kommunalutvalg 1977-1980
  • Nestformann Åfjord Arbeiderparti 1978-1980
  • Varamedlem Styret for Sør-Trøndelag Arbeiderparti 1978-1980
  • Medlem DNAs fiskeriutvalg 1981-1985

Tillitsverv i organisasjoner

  • Medlem Styret i lokallag av Norsk Kommuneforbund 1952-1956
  • Medlem Styret for Åfjord Samvirkelag 1971-1975, formann 1975-1981
  • Medlem Styret for Åfjord AOF-forening fra 1977
  • Formann lokallag av Norsk Sosionomforbund 1980-1981

Andre administrative verv

  • Formann Det lokale folkeakademi 1973-1977 ( )