Støttemeny
Hovedmeny
Søk
Lokalmeny
Hovedinnhold
Bunntekst
Hold Ctrl-tasten nede (Cmd-tasten på Mac).
Trykk på + for å forstørre eller – for å forminske.
Skriv ut siden Skriv ut    Meld feil Meld feil      

Schiøtt, Margit ( 1889-1946 )

Venstre
Sist innvalgt som representant for Telemark 1945-1949
Ansiennitet: 0 år, 287 dager

Schiøtt, Margit har avgått ved døden.

Biografi

Personalia

Født 02.05.1889 i Gjerpen, Telemark
Død 16.09.1946
Datter av stortingsmann/statsråd/statsminister/fabrikkeier Aanon Gunnar Knudsen (1848-1928) og Anna Sofie Cappelen (1854-1915)

Stortingsperioder

Vararepresentant nr 2 for Telemark, 1937 - 1945, V.
Representant nr 3 for Telemark, 1945 - 1949, V.

Vararepresentasjoner

Døde 16.09.1946, Ketil Skogen møter som representant.

Medlemskap i stortingskomiteer

1945-49

Medlem, Justiskomiteen, 13.12.1945 - 16.09.1946
Medlem, Valgkomiteen, 10.12.1945 - 16.09.1946

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Middelskole
  • Gikk på skole i England 1906-1907
  • Studerte språk i Frankrike 1909-1910

Yrke

  • Gårdbruker på Gulset gård i Gjerpen 1921-1946

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Gjerpen kommunestyre 1934-1937
  • Medlem Gjerpen formannskap 1937-1940

Offentlige verv

  • Medlem Provianteringsrådet, Gjerpen 1938-1940
  • Medlem Skolestyret, Gjerpen 1938-1940
  • Medlem Fabrikktilsynet, Gjerpen 1938-1940
  • Medlem Fattigstyret, Gjerpen 1938-1940
  • Formann Styret for Telemark husmorskole, Seljord
  • Formann Styret for Telemark landbruksskole, Søve
  • Formann Styret for Frogner landbruks- og husmorskole, Gjerpen
  • Formann Styret for Gjerpen pleiehjem
  • Medlem Fylkesforsyningsnemnda, Telemark

Tillitsverv i partier

  • Formann Skien og omegns Venstre-kvinnelag 1932-1940
  • Medlem Venstres landsstyre 1945
 

Stortinget
0026 Oslo
Sentralbord 23 31 30 50

Stortingets
informasjonstjeneste
Telefon 23 31 33 33

 

Ansvarlig redaktør: Eli Pauline Fiskvik
Nettredaktør: Lars Henie Barstad
Om stortinget.no  Åpne data på Stortinget