Røsland, Marit Berger

Røsland, Marit Berger (1978-)

Minister for samordning av EØS-saker og forholdet til EU
Parti:
Høyre
Sist innvalgt som vararepresentant for
Akershus 2001-2005

Gå til bildegalleri

Tilhører

Utenriksdepartementet

Statsråd
20.10.2017 -

Biografi

Personalia

  • Født 21.09.1978

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 7 for Akershus, 2001 - 2005, H.

Medlemskap i regjering

  • Politisk rådgiver, Utenriksdepartementet, 10.03.2003 - 17.10.2005
    Statssekretær, Statsministerens kontor, 17.10.2014 - 16.12.2015
    Statssekretær, Justis- og beredskapsdepartementet, 16.12.2015 - 23.09.2016
    Statssekretær, Utenriksdepartementet, 23.09.2016 - 20.10.2017
    Statsråd, Utenriksdepartementet, 20.10.2017 -