Lefdal, Marit

Lefdal, Marit (1945-)

Parti:
Arbeiderpartiet
Sist innvalgt som vararepresentant for
Sogn og Fjordane 1997-2001
Ansiennitet:
1 år, 326 dager

Gå til bildegalleri

Biografi

Personalia

  • Født 16.09.1945 i Eid, Sogn og Fjordane
  • Datter av drosjeeier/sjåførlærer Osvald Hjalmar Botn (1916-1999) og husmor Pernille Johanne (1919-)

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 4 for Sogn og Fjordane, 1985 - 1989, A.
  • Vararepresentant nr 2 for Sogn og Fjordane, 1993 - 1997, A.
  • Vararepresentant nr 2 for Sogn og Fjordane, 1997 - 2001, A.

Vararepresentasjoner

  • Møtte fast som representant 22.12.1995-30.09.1997 for Kjell Opseth.
  • Møtte fast som representant 01.10.1997-17.10.1997 for Kjell Opseth.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 1993-97

    Medlem, Kirke-, utdannings- og forskningskomiteen, 11.01.1996 - 30.09.1997

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Eid framhaldskule 1961
  • Eid interkommunale realskule 1963
  • G. Kragseths 1-årige handelsskule 1964
  • Kurs i saksbehandling/forvaltning/arkiv 1976-1977
  • Kurs i fagbevegelsen 1980
  • Etatsopplæring for sosiale tjenestemenn i kommunen 1985

Yrke

  • Ansatt i Bergens Bank, Nordfjordeid 1967-1972
  • Assistent/fullmektig i Eid sosialkontor 1972-1986
  • Avdelingsleder i Eid sosialkontor 1986-2000
  • Sekretær i Pleie- og omsorgskontoret, Eid kommune fra 2000

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Eid kommunestyre 1979-1983, 1983-1987, varaordfører 1999-2003

Fylkespolitisk aktivitet

  • Medlem fylkesting, Sogn og Fjordane 1983-1987, 1987-1991, 1995-1999
  • Medlem fylkesutvalg, Sogn og Fjordane 1991-1995

Offentlige verv

  • Varamedlem Styret for Folketrygdfondet 1990-1994
  • Medlem Styret for pensjonsordningen for sykepleiere 1994-1997
  • Medlem Husbankens avdelingsstyre i Bergen 1998-2002

Tillitsverv i partier

  • Leder Sogn og Fjordane Arbeiderpartis kommunalpolitiske utvalg 1986-1990
  • Leder Eid Arbeiderparti 1987-1990
  • Leder Ap's fylkestingsgruppe i Sogn og Fjordane 1995-1999
  • Leder Eid Ap's kommunestyregruppe 1999-2003

Tillitsverv i organisasjoner

  • Medlem Styret for Kommunal opplæring 1994-1997
  • Medlem Styret for Kommunenes Sentralforbund 1994-1997
  • Medlem Styret for Kommunenes Sentralforbund i Sogn og Fjordane fra 1999