Støttemeny
Hovedmeny
Søk
Lokalmeny
Hovedinnhold
Bunntekst
Hold Ctrl-tasten nede (Cmd-tasten på Mac).
Trykk på + for å forstørre eller – for å forminske.
Skriv ut siden Skriv ut    Meld feil Meld feil      

Ebbesen, Margunn ( 1962- )

Høyre
E-post: margunn.ebbesen@stortinget.no
Representant for Nordland 2013-2017
Medlem: Justiskomiteen
Ansiennitet: 0 år, 209 dager
Finn representantens talerinnlegg

Biografi

Personalia

Født 04.09.1962 i Brønnøy, Nordland
Datter av fisker Harry Monrad Ebbesen (1929-2007) og hjelpepleier Inger Kristine Ebbesen (1942-)

Stortingsperioder

Vararepresentant nr 2 for Nordland, 2005 - 2009, H.
Vararepresentant nr 2 for Nordland, 2009 - 2013, H.
Representant nr 5 for Nordland, 2013 - 2017, H.

Medlemskap i stortingskomiteer

2013-2017

Medlem, Justiskomiteen, 17.10.2013 - 30.09.2017

Medlemskap i delegasjoner

2013-2017

Medlem, Stortingets delegasjon for arktisk parlamentarisk samarbeid, 12.11.2013 - 30.09.2017

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Barne- og ungdomsskole 1969-1978
  • Brønnøysund videregående skole 1978-1981 (naturfaglig studieretning)
  • Bankakademiet 1990
  • Bachelor i økonomi og ledelse, Høgskolen i Nord-Trøndelag 2003

Yrke

  • Diverse stillinger, Brønnøy kommune 1987-1993 (økonomisk rådgiver, personalkonsulent, leder av servicekontoret)
  • Kunderådgiver og filialsjef, Fokus Bank 1987-1993

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Brønnøy formannskap 2007-2011, 2011-2013 (varaordfører og ordfører)

Fylkespolitisk aktivitet

  • Medlem fylkesting, Nordland 2007-2011, 2011-2013

Offentlige verv

  • Meddommer Hålogaland lagmannsrett 2007-2011
 

Tilhører

Høyre
Nordland

Medlem Justiskomiteen,
17.10.2013 - 30.09.2017
Medlem Stortingets delegasjon for arktisk parlamentarisk samarbeid,
12.11.2013 - 30.09.2017

Stortinget
0026 Oslo
Sentralbord 23 31 30 50

Stortingets
informasjonstjeneste
Telefon 23 31 33 33

 

Ansvarlig redaktør: Eli Pauline Fiskvik
Nettredaktør: Lars Henie Barstad
Om stortinget.no  Åpne data på Stortinget