Støttemeny
Hovedmeny
Søk
Lokalmeny
Hovedinnhold
Bunntekst
Hold Ctrl-tasten nede (Cmd-tasten på Mac).
Trykk på + for å forstørre eller – for å forminske.
Skriv ut siden Skriv ut    Meld feil Meld feil      

Hansen, May ( 1953- )

Sosialistisk Venstreparti
Sist innvalgt som representant for Østfold 2005-2009
Ansiennitet: 8 år, 0 dager
Finn representantens talerinnlegg

Biografi

Personalia

Født 08.05.1953 i Fredrikstad, Østfold
Datter av salgsplanlegger Håkon Hansen (1929-) og husmor og kafeteriamedarbeider Grethe Marie Andersen (1932-)

Stortingsperioder

Representant nr 6 for Østfold, 2001 - 2005, SV.
Representant nr 8 for Østfold, 2005 - 2009, SV.

Medlemskap i stortingskomiteer

2001-2005

Første nestleder, Familie-, kultur- og administrasjonskomiteen, 22.10.2001 - 30.09.2005

2005-2009

Personlig varamedlem, Den forberedende fullmaktskomité, 16.06.2009 - 30.09.2009
Medlem, Familie- og kulturkomiteen, 19.10.2005 - 30.09.2009
Medlem, Valgkomiteen, 10.10.2005 - 30.09.2009

Medlemskap i delegasjoner

2001-2005

Medlem, Stortingets delegasjon til Nordisk Råd, 26.10.2001 - 30.09.2005

2005-2009

Varamedlem, Stortingets delegasjon til Nordisk Råd, 20.10.2005 - 30.09.2009

Medlemskap i gruppestyrer

2001-2005

Varamedlem gruppestyret, Sosialistisk Venstreparti, 15.10.2003 - 30.09.2005

2005-2009

Innpisker, Sosialistisk Venstreparti, 01.10.2006 - 03.10.2007
Medlem gruppestyret, Sosialistisk Venstreparti, 17.10.2005 - 02.10.2007

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Barneskole, Jeløy skole/Hoppern skole 1960-1967
  • Realskole, Moss 1967-1970
  • Sykepleierutdanning, Menighetssøsterhjemmets sykepleierskole 1971-1974
  • Husmorskole, Moss 1971
  • Jordmorskole 1975-1976
  • Samfunn og politikk 2001

Lærlingepraksis

  • Turnus som jordmor ved Rikshospitalet 1976-1977

Yrke

  • Stuehjelp ved Moss sykehus 1970-1971
  • Sykepleier ved Bærum sykehus 1974-1975
  • Jordmor ved Moss sykehus 1978-1986
  • Ledende helsesøster i Våler kommune 1986-1989
  • Jordmor ved Fredrikstad sykehus 1989-2001
  • Kommunejordmor i Våler kommune 1989-1992
  • Kommunejordmor i Rygge kommune 1996-2001

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Varamedlem Moss bystyre 1987-1991, medlem 2001-2003
  • Medlem Moss formannskap 1991-1995, 1995-1999, 1999-2001, varamedlem 2003-2007

Fylkespolitisk aktivitet

  • Varamedlem fylkesting, Østfold 1987-1991 (møtte fast fra 1989), 1991-1993 (møtte fast til 1993)

Offentlige verv

  • Medlem Administrasjonsutvalget, Moss 1991-2001, varamedlem fra 2003
  • Varamedlem Helse- og sosialutvalget, Østfold 1991-1995
  • Medlem Helse- og sosialutvalget, Moss 1991-1995
  • Medlem Forhandlingsutvalget, Moss 1995-1999, varamedlem 1999-2001
  • Varamedlem Havnestyret, Moss 1999-2005
  • Medlem Kringkastingsrådet fra 2010

Tillitsverv i partier

  • Diverse verv Østfold SV 1987-1991
  • Medlem Moss SV 1991-1999, leder 1999-2001
  • 4. varamedlem Sosialistisk Venstrepartis sentralstyre fra 2009

Tillitsverv i organisasjoner

  • Medlem Styret for Norsk Sykepleierforbund 1980-1986
  • Medlem Styret for Den Norske Jordmorforening fra 1999
 

Stortinget
0026 Oslo
Sentralbord 23 31 30 50

Stortingets
informasjonstjeneste
Telefon 23 31 33 33

 

Ansvarlig redaktør: Eli Pauline Fiskvik
Nettredaktør: Lars Henie Barstad
Om stortinget.no  Åpne data på Stortinget