Henriksen, Martin

Henriksen, Martin (1979-)

Parti:
Arbeiderpartiet
Representant for
Troms 2017-2021
Andre nestleder:
Utdannings- og forskningskomiteen
Ansiennitet:
4 år, 118 dager

Gå til bildegalleri

Biografi

Personalia

  • Født 05.01.1979

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 1 for Troms, 2009 - 2013, A.
  • Representant nr 1 for Troms, 2013 - 2017, A.
  • Representant nr 5 for Troms, 2017 - 2021, A.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2013-2017

    Medlem, Kirke-, utdannings- og forskningskomiteen, 17.10.2013 - 30.09.2017

    2017-2021

    Medlem, Valgkomiteen, 07.10.2017 - 30.09.2021
    Medlem, Utdannings- og forskningskomiteen, 12.10.2017 - 17.10.2017
    Andre nestleder, Utdannings- og forskningskomiteen, 17.10.2017 - 30.09.2021

Medlemskap i delegasjoner

  • 2013-2017

    Varamedlem, Stortingets delegasjon for arktisk parlamentarisk samarbeid, 12.11.2013 - 30.09.2017
    Varamedlem, Stortingets delegasjon til NATOs parlamentariske forsamling, 12.11.2013 - 17.12.2015
    Varamedlem, Stortingets delegasjon til Nordisk råd, 17.12.2015 - 30.09.2017

Medlemskap i regjering

  • Politisk rådgiver, Fiskeri- og kystdepartementet, 18.05.2011 - 21.09.2012
    Politisk rådgiver, Arbeidsdepartementet, 21.09.2012 - 10.05.2013