Grimstad, May-Helen Molvær

Grimstad, May-Helen Molvær (1968-)

Parti:
Kristelig Folkeparti
Sist innvalgt som representant for
Møre og Romsdal 2005-2009
Ansiennitet:
16 år, 0 dager

Gå til bildegalleri

Biografi

Personalia

  • Født 31.01.1968 i Ålesund, Møre og Romsdal
  • Datter av ordfører Ivar H. Molvær (1929-) og hjelpepleier Borghild Helland (1931-)

Stortingsperioder

  • Representant nr 9 for Møre og Romsdal, 1993 - 1997, KrF.
  • Representant nr 6 for Møre og Romsdal, 1997 - 2001, KrF.
  • Representant nr 5 for Møre og Romsdal, 2001 - 2005, KrF.
  • Representant nr 6 for Møre og Romsdal, 2005 - 2009, KrF.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 1993-97

    Medlem, Samferdselskomiteen, 21.10.1993 - 30.09.1997

    1997-2001

    Varamedlem, Valgkomiteen, 08.10.1997 - 30.09.2001
    Leder, Familie-, kultur- og administrasjonskomiteen, 21.10.1997 - 30.09.2001
    Medlem, Arbeidsordningskomiteen, 21.10.1997 - 30.09.2001
    Varamedlem, Den utvidede utenrikskomité, 21.10.1997 - 22.03.2000

    2001-2005

    Varamedlem, Valgkomiteen, 09.10.2001 - 30.09.2005
    Medlem, Den utvidede utenrikskomité, 22.10.2001 - 15.10.2003
    Medlem, Næringskomiteen, 22.10.2001 - 30.09.2005
    Medlem, Den forberedende fullmaktskomité, 16.06.2005 - 30.09.2005

    2005-2009

    Medlem, Valgkomiteen, 10.10.2005 - 30.09.2009
    Leder, Familie- og kulturkomiteen, 19.10.2005 - 30.09.2009
    Medlem, Den forberedende fullmaktskomité, 16.06.2009 - 30.09.2009

Medlemskap i spesialkomiteer, interne styrer og utvalg m.m.

  • 1993-97

    Varamedlem, Styret for "Mindegaven til Norge 1914 fra det norske utflytterfolk i Nord-Amerika", 14.12.1993 - 30.09.1997

Medlemskap i delegasjoner

  • 1993-97

    Delegat, FNs generalforsamling, 1994 -

    2001-2005

    Nestleder, Stortingets delegasjon til Nordisk råd, 26.10.2001 - 31.12.2001
    Varamedlem, Europautvalget, 06.11.2001 - 30.09.2005
    Leder, Stortingets delegasjon til Nordisk råd, 01.01.2002 - 30.09.2002
    Leder, Stortingets delegasjon til Nordisk råd, 17.10.2002 - 31.12.2002
    Medlem, Stortingets delegasjon til Nordisk råd, 01.01.2003 - 30.09.2005

    2005-2009

    Delegat, FNs generalforsamling, 01.10.2005 -

Medlemskap i gruppestyrer

  • 1997-2001

    Varamedlem gruppestyret, Kristelig Folkeparti, 17.10.1997 - 30.09.2001

    2001-2005

    Første nestleder, Kristelig Folkeparti, 01.10.2001 - 30.09.2003
    Medlem gruppestyret, Kristelig Folkeparti, 01.10.2003 - 30.09.2005

    2005-2009

    Første varamedlem gruppestyret, Kristelig Folkeparti, 17.10.2005 - 30.09.2009

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Videregående skole (handel, kontor, markedsføring) 1987
  • Fjellhaug ettårige bibelskole i Oslo 1987-1988
  • Statsvitenskap/offentlig adm., Distrikthøgskulen i Molde 1988-1989
  • Kommunal planlegging og adm., Distriktshøgskulen Volda 1989-1991

Yrke

  • Kommunalsjef i Giske kommune fra 2010
  • Rådmann, Sykkylven kommune fra 2014

Verv

Offentlige verv

  • Medlem Interimstyret Barne- og ungdomsrådet, Møre og Romsdal 1986
  • Leder Kringkastingsrådet 2010-2013, medlem fra 2014
  • Medlem A/S Vinmonopolets styre fra 2016

Tillitsverv i partier

  • Lokallagsleder Ålesund KrFU 1985-1986
  • Leder Sula KrFU 1986-1989, 1991-1993
  • Medlem KrFs studieforbund 1987-1988 (for KrFU)
  • Medlem Sentralstyret i KrFU 1987-1988
  • Nestleder Møre og Romsdal KrFU 1989, fylkesleder 1989-1991
  • Organisasjons- og ungdomssekretær Møre og Romsdal KrF 1991-1993

Tillitsverv i organisasjoner

  • Diverse verv barne- og ungdomsarbeid, Langevåg Indremisjon 1981-1993
  • Medlem Rådet for Nei til EU 1994-1995
  • Medlem Generalforsamlingen Folkebevegelsen for livsrett og menneskeverd 1996-1998
  • Rådsmedlem SOS-barnebyer Norge fra 2001

Andre administrative verv

  • Medlem Styret i Alkokutt 1996-2001