Støttemeny
Hovedmeny
Søk
Lokalmeny
Hovedinnhold
Bunntekst
Hold Ctrl-tasten nede (Cmd-tasten på Mac).
Trykk på + for å forstørre eller – for å forminske.
Skriv ut siden Skriv ut    Meld feil Meld feil      

Bæivi, Mimmi ( 1950- )

Arbeiderpartiet
Sist innvalgt som representant for Finnmark 1997-2001
Ansiennitet: 8 år, 0 dager
Finn representantens talerinnlegg

Biografi

Personalia

Født 10.06.1950 i Sørøysund, Finnmark
Datter av fisker Arne Aase og poststyrer Elida Johannessen

Stortingsperioder

Representant nr 3 for Finnmark, 1993 - 1997, A.
Representant nr 2 for Finnmark, 1997 - 2001, A.

Medlemskap i stortingskomiteer

1993-97

Medlem, Sosialkomiteen, 21.10.1993 - 30.09.1997
Varamedlem, Valgkomiteen, 11.10.1993 - 30.09.1997

1997-2001

Medlem, Næringskomiteen, 21.10.1997 - 30.09.2001
Medlem, Valgkomiteen, 08.10.1997 - 30.09.2001

Medlemskap i delegasjoner

1993-97

Delegat, FNs generalforsamling, 01.01.1996 -

1997-2001

Varamedlem, Stortingets delegasjon til Nordisk Råd, 28.10.1997 - 30.09.2001

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • 1-årig handelsskole 1967-1968

Yrke

  • Fiskeindustriarbeider, småbruker og hjemmehjelp
  • Assistent ved Samtrygd forsikring 1969-1970
  • Assistent ved regnskapskontor 1970-1971
  • Kokk på diverse anlegg 1976-1986
  • Kokk uten fagbrev 1988
  • Husmor fra 1991

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Sørøysund kommunestyre 1979-1983, varaordfører 1986-1986, ordfører 1987-1991
  • Varaordfører Hammerfest kommunestyre 1991-1995

Offentlige verv

  • Medlem en rekke kommunale nemnder, Sørøysund og Hammerfest 1979-1995
  • Medlem Styret for Kommunal Landspensjonskasse 1989-1993
  • Medlem Sametinget 1989-1993
  • Medlem Kommune- og fylkesinndelingsutvalget 1989-1992
  • Medlem Reguleringsrådet. Utvalg til behandling av reguleringssaker i fiskeribeskattningen 1992-1996 (representant for Sametinget)

Tillitsverv i partier

  • Leder DNAs kvinnepolitiske utvalg Finnmark fra 1981
  • Medlem Styret for Finnmark Ap fra 1986
 

Stortinget
0026 Oslo
Sentralbord 23 31 30 50

Stortingets
informasjonstjeneste
Telefon 23 31 33 33

 

Ansvarlig redaktør: Eli Pauline Fiskvik
Nettredaktør: Lars Henie Barstad
Om stortinget.no  Åpne data på Stortinget