Tetzschner, Michael

Tetzschner, Michael (1954-)

Parti:
Høyre
Representant for
Oslo 2017-2021
Første nestleder:
Utenriks- og forsvarskomiteen
Ansiennitet:
8 år, 50 dager

Gå til bildegalleri

Biografi

Personalia

  • Født 09.02.1954

Stortingsperioder

  • Representant nr 11 for Oslo, 2009 - 2013, H.
  • Representant nr 7 for Oslo, 2013 - 2017, H.
  • Representant nr 9 for Oslo, 2017 - 2021, H.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2009-2013

    Medlem, Kommunal- og forvaltningskomiteen, 20.10.2009 - 30.09.2013
    Medlem, Den forberedende fullmaktskomité, 20.06.2013 - 30.09.2013

    2013-2017

    Medlem, Fullmaktskomiteen, 01.10.2013 - 30.09.2017
    Varamedlem, Valgkomiteen, 08.10.2013 - 30.09.2017
    Medlem, Kontroll- og konstitusjonskomiteen, 17.10.2013 - 22.10.2013
    Første nestleder, Kontroll- og konstitusjonskomiteen, 22.10.2013 - 30.09.2017

    2017-2021

    Medlem, Fullmaktskomiteen, 02.10.2017 - 30.09.2021
    Medlem, Utenriks- og forsvarskomiteen, 12.10.2017 - 18.10.2017
    Medlem, Den utvidede utenriks- og forsvarskomité, 12.10.2017 - 18.10.2017
    Første nestleder, Utenriks- og forsvarskomiteen, 18.10.2017 - 30.09.2021
    Første nestleder, Den utvidede utenriks- og forsvarskomité, 18.10.2017 - 30.09.2021

Medlemskap i delegasjoner

  • 2009-2013

    Medlem, Stortingets delegasjon til Nordisk råd, 22.10.2009 - 30.09.2013
    Delegat, FNs generalforsamling, 2011 -

    2013-2017

    Medlem, Stortingets delegasjon til Nordisk råd, 24.10.2013 - 31.12.2013
    Leder, Stortingets delegasjon til Nordisk råd, 01.01.2014 - 31.12.2015
    Medlem, Stortingets delegasjon til Nordisk råd, 01.01.2016 - 12.01.2016
    Nestleder, Stortingets delegasjon til Nordisk råd, 13.01.2016 - 30.09.2017

    2017-2021

    Medlem, Stortingets delegasjon til Nordisk råd, 17.10.2017 - 19.10.2017
    Leder, Stortingets delegasjon til Nordisk råd, 19.10.2017 - 30.09.2021
    Medlem, Stortingets delegasjon til konferansen for overvåking av EUs utenriks-, sikkerhets- og forsvarspolitikk, 24.10.2017 - 30.09.2021

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Cand. jur.

Yrke

  • Sifo, Sverige 1991-2001
  • Høgskoledirektør, Handelshøgskolen BI 1995-1999
  • Advokat 2001-2009

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Leder Oslo byråd 1989-1991

Offentlige verv

  • Medlem Personvernkommisjonen 2007-2008

Tillitsverv i partier

  • Leder Oslo Høyre fra 2006