Aukan, Modulf

Aukan, Modulf (1948-)

Parti:
Kristelig Folkeparti
Sist innvalgt som vararepresentant for
Møre og Romsdal 2005-2009
Ansiennitet:
8 år, 93 dager

Gå til bildegalleri

Biografi

Personalia

  • Født 24.02.1948 i Tustna, Møre og Romsdal
  • Sønn av småbruker/veivokter Ivar Aukan (1907-1981) og husmor/småbruker Petra Fossland (1910-2002)

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 1 for Møre og Romsdal, 1993 - 1997, KrF.
  • Vararepresentant nr 1 for Møre og Romsdal, 1997 - 2001, KrF.
  • Vararepresentant nr 1 for Møre og Romsdal, 2001 - 2005, KrF.
  • Vararepresentant nr 1 for Møre og Romsdal, 2005 - 2009, KrF.

Vararepresentasjoner

  • Møtte fast som representant 17.10.1997-17.03.2000 for Kjell Magne Bondevik.
  • Møtte fast som representant 19.10.2001-30.09.2005 for Kjell Magne Bondevik.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 1997-2001

    Medlem, Næringskomiteen, 21.10.1997 - 17.03.2000

    2001-2005

    Medlem, Kontroll- og konstitusjonskomiteen, 22.10.2001 - 30.09.2005

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Høgtun Folkehøgskule 1965-1966
  • Tomb Jordbruksskole 1966-1968
  • Mekaniske kurs, Bodø Flystasjon 1969
  • Vinterlandbruksskolen i Oslo 1972

Yrke

  • Bonde fra 1970
  • Selvstendig næringsdrivende, M. Aukan Landbruk og Mekanisk verksted 1983-2000

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Tustna kommunestyre 1971-1975, 1975-1979, 1979-1983, 1987-1991, 1991-1993, varaordfører 1993-1995

Fylkespolitisk aktivitet

  • Medlem fylkesting, Møre og Romsdal 1987-1991, 1991-1995, 1995-1997, 1999-2003, 2003-2007

Offentlige verv

  • Skjønnsmann Nordmøre Herredsrett 1980-1995
  • Leder Forliksrådet, Tustna 1983-1991
  • Medlem Styret for Møre og Romsdal Fylkesbåter A/S 1991-2003
  • Nestleder Fylkeslandbruksstyret i Møre og Romsdal 1991-1995, medlem 1995-1999
  • Leder Kontrollutvalget, Møre og Romsdal 2000-2003
  • Leder Kirkelig Fellesråd, Aune fra 2005
  • Leder Menighetsrådet, Tustna fra 2005
  • Medlem Rådet for Kirkens Arbeidsgiverorganisasjon fra 2006
  • Medlem Rådet for Nei til EU fra 2006

Tillitsverv i partier

  • Formann Tustna KrF 1973-1986, 1995-2001
  • Rådgiver KrF 1994 (før EU-avstemminga i 1994)
  • Varamedlem KrFs sentralstyre 1999-2001
  • Nestleder Møre og Romsdal KrF fra 2007
  • Medlem Styret for Møre og Romsdal KrF (på 80-tallet)

Andre administrative verv

  • Medlem Kontrollkomiteen for Gjensidige Forsikring Nordmøre og Romsdal fra 2007