Nordahl, Moy Herborg Regina

Nordahl, Moy Herborg Regina (1907-1993)

Parti:
Høyre
Sist innvalgt som vararepresentant for
Nordland 1961-1965
Ansiennitet:
0 år, 181 dager

Gå til bildegalleri

Nordahl, Moy Herborg Regina har avgått ved døden.

Finn informasjon etter

Biografi

Personalia

  • Født 14.11.1907 i Buksnes, Nordland
  • Død 17.06.1993
  • Datter av fanejunker Otto Rinnan (1876-1962) og lærer Helena Hansen (1873-1953)

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 2 for Nordland, 1945 - 1949, H.
  • Vararepresentant nr 1 for Nordland, 1950 - 1953, H.
  • Vararepresentant nr 1 for Nordland, 1954 - 1957, H.
  • Vararepresentant nr 1 for Nordland, 1961 - 1965, H.

Vararepresentasjoner

  • Møtte fast som representant 28.08.1963-25.09.1963 for Håkon Kyllingmark.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 1961-65

    Medlem, Samferdselskomiteen, 28.08.1963 - 25.09.1963

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Realskole
  • Dr. Arbo's institutt 1926-1927

Yrke

  • Sykegymnast
  • Innehaver av og fysioterapeut ved Fauske Fysikalske Institutt 1956-1975

Medaljer og utmerkelser m.m.

  • Røde Kors Fortjenstmedalje og Hederstegn

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Andenes kommunestyre 1945-1947
  • Medlem Fauske kommunestyre 1947-1951, 1951-1955, 1955-1959, 1959-1963
  • Medlem Fauske formannskap 1963-1967

Offentlige verv

  • Formann Styret for Elektrisitetsverket, Andenes 1945-1947
  • Medlem Rådet for eldreomsorgen 1970-1977
  • Varamedlem A/S Vinmonopolets råd 1970-1978
  • Formann Husmorskolestyret, Nordland (i 15 år)
  • Varamedlem Styret for Bodø sykehus
  • Medlem Bygningsrådet, Fauske
  • Medlem Skolestyret, Fauske (i 10 år)

Tillitsverv i partier

  • Formann Andenes Høyrekvinner 1945-1947
  • Medlem Høyres landsstyre 1946-1956
  • Medlem Høyrekvinnenes landsstyre 1947-1959
  • Formann Nordland Høyrekvinner 1947-1959

Tillitsverv i organisasjoner

  • Formann Andenes Røde Kors 1938-1947
  • Medlem Styret i Nordland Røde Kors fra 1945, formann (i ett år)
  • Formann Nordland krets av Norges Fysioterapeuters Forbund 1948-1958
  • Formann Nordland Åndssvakesakforening fra 1952
  • Medlem Forbundsstyret Nordland krets av Norges Fysioterapeuters Forbund 1964-1970
  • Visepresident Norges Røde Kors 1966-1972