Sætre, Magnar

Sætre, Magnar (1940-2002)

Parti:
Arbeiderpartiet
Sist innvalgt som representant for
Rogaland 1993-1997
Ansiennitet:
8 år, 291 dager

Gå til bildegalleri

Sætre, Magnar har avgått ved døden.

Finn informasjon etter

Biografi

Personalia

  • Født 12.11.1940 i Bergen, Hordaland
  • Død 05.12.2002
  • Sønn av rektor Peder Sætre og Martha Johannesen

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 2 for Rogaland, 1985 - 1989, A.
  • Representant nr 8 for Rogaland, 1989 - 1993, A.
  • Representant nr 7 for Rogaland, 1993 - 1997, A.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 1989-93

    Medlem, Forbruker- og administrasjonskomiteen, 23.10.1989 - 30.09.1993
    Varamedlem, Valgkomiteen, 23.01.1990 - 30.09.1993

    1993-97

    Medlem, Valgkomiteen, 11.10.1993 - 30.09.1997
    Medlem, Samferdselskomiteen, 21.10.1993 - 30.09.1997

Medlemskap i delegasjoner

  • 1989-93

    Delegat, FNs generalforsamling, 1989 -
    Varamedlem, Stortingets delegasjon til Nordisk råd, 08.11.1990 - 30.09.1993

    1993-97

    Varamedlem, Stortingets delegasjon til Nordisk råd, 25.10.1993 - 30.09.1997

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Diverse kurs i fagbevegelsen
  • Typograf 1965
  • LO-skolen 1972

Lærlingepraksis

  • Lærling hos Ludvig Eriksen A/S, Haugesund 1956-1965

Yrke

  • Typograf Haugesund Dagblad 1966-1968
  • Typograf Haugesund Avis fra 1968

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Haugesund bystyre 1971-1975

Fylkespolitisk aktivitet

  • Medlem fylkesutvalg, Rogaland 1975-1979, 1979-1983, 1983-1987, 1987-1989

Offentlige verv

  • Medlem Administrasjonsutvalget, Haugesund 1972-1976
  • Medlem Helse- og sosialstyret, Rogaland 1976-1984, 1988-1989
  • Leder Styret for Rogaland psykiatriske sykehus 1980-1988
  • Medlem Administrasjonsutvalget, Rogaland 1984-1988
  • Leder Likestillingsutvalget, Rogaland 1987-1989
  • Medlem Finansutvalget 1988-1989
  • Leder Sektorstyret for somatiske sykehus 1988-1989

Tillitsverv i partier

  • Leder Haugesund Arbeiderparti 1972-1974, 1985-1987
  • Medlem Styret for Haugesund Arbeiderparti 1974-1985

Tillitsverv i organisasjoner

  • Diverse styreverv Haugesund Grafiske forening 1968-1978, leder 1972-1973
  • Klubbformann Haugesund Avis 1973-1983
  • Medlem Kommunenes Sentralforbunds lønnsråd 1984-1988