Støttemeny
Hovedmeny
Søk
Lokalmeny
Hovedinnhold
Bunntekst
Hold Ctrl-tasten nede (Cmd-tasten på Mac).
Trykk på + for å forstørre eller – for å forminske.
Skriv ut siden Skriv ut    Meld feil Meld feil      

Sortåsløkken, Magnar ( 1947- )

Sosialistisk Venstreparti
Sist innvalgt som representant for Hedmark 1993-1997
Ansiennitet: 12 år, 0 dager

Biografi

Personalia

Født 01.08.1947 i Ringsaker, Hedmark
Sønn av industriarbeider Arve Sortåsløkken (1924-) og husmor Karoline Thomassen (1923-)

Stortingsperioder

Representant nr 8 for Hedmark, 1985 - 1989, SV.
Representant nr 5 for Hedmark, 1989 - 1993, SV.
Representant nr 5 for Hedmark, 1993 - 1997, SV.

Medlemskap i presidentskapet

1993-97

Visepresident, Lagtinget, 11.10.1993 - 30.09.1997

Medlemskap i stortingskomiteer

1985-89

Medlem, Sosialkomiteen, 23.10.1985 - 30.09.1989

1989-93

Varamedlem, Den forberedende fullmaktskomité, 17.06.1993 - 30.09.1993
Medlem, Sosialkomiteen, 23.10.1989 - 30.09.1993

1993-97

Varamedlem, Den forberedende fullmaktskomité, 19.06.1997 - 30.09.1997
Medlem, Sosialkomiteen, 21.10.1993 - 30.09.1997
Varamedlem, Valgkomiteen, 11.10.1993 - 30.09.1997

Medlemskap i delegasjoner

1989-93

Delegat, FNs generalforsamling, 01.01.1989 -

1993-97

Vararepresentant, FNs generalforsamling, 01.01.1995 -

1997-2001

Delegat, FNs generalforsamling, 01.01.1997 -

Medlemskap i gruppestyrer

1989-93

Medlem og vara innpisker, Sosialistisk Venstreparti, 01.10.1992 - 30.09.1993
Innpisker, Sosialistisk Venstreparti, 01.10.1989 - 01.10.1992

1993-97

Medlem gruppestyret, Sosialistisk Venstreparti, 01.10.1993 - 30.09.1997

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Handelsskole 1964
  • Faglig grunnkurs 1973
  • Utdanning i sambandstjeneste og fjernskrivertjeneste 1976
  • Kurs i arbeidsmiljø og EDB 1982-1983

Yrke

  • Visergutt 1962-1963
  • Produksjonsarbeider Moelven Brug 1964-1981
  • Fagsjef i utredningsavdelingen i Landsforeningen for hjerte- og lungesyke (LHL) 1997-2004
  • Spesialrådgiver Landsforeningen for hjerte- og lungesyke (LHL) fra 2004

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Ringsaker kommunestyre 1975-1979
  • Medlem Ringsaker formannskap 1983-1985

Offentlige verv

  • Formann Arbeidervernnemnda, Ringsaker 1981-1983
  • Medlem Likestillingsutvalget, Ringsaker 1983-1985
  • Medlem Styret for frivillighetens samarbeidsorgan - FRISAM fra 1998
  • Medlem Spesialsykehuset for rehabilitering (SSR) Helse Sør fra 2002
  • Medlem Kontaktforumet for brukerne av spesialisthelsetjenesten fra 2003

Tillitsverv i partier

  • Medlem Styret for Moelven og Ringsaker SV 1973-1984
  • Medlem Styret for Hedmark sosialistiske valgforbund 1973
  • Nestleder Hedmark Sosialistiske Valgforbund 1974
  • Varamedlem Styret i Hedmark SV 1975
  • Medlem Styret for Hedmark SV 1981-1982, 1984
  • Medlem Faglig utvalg Hedmark SV 1983
  • Medlem Hedmark SVs arbeidsutvalg 1984-1985
  • Faglig leder Hedmark SV 1984

Tillitsverv i organisasjoner

  • Medlem Styret i Moelven I.L. friidrettsgruppe 1978-1979
  • Tillitsvalgt Moelven Brug 1981-1985 (på heltid)
  • Medlem Styret i Ringsaker bygningsarbeiderforening, avdeling 100 1981-1985
  • Medlem Styret i Moelven Motorklubb 1982-1984
  • Medlem Gåsbu Vel fra 2005
  • Medlem Styret i Slettumgrenda Vel

Andre administrative verv

  • Medlem Forstanderskapet ved Ringsaker Sparebank fra 1979
  • Nestleder Styret for stiftelsen Landsforeningen Rettferd for Taperne 1997-2003
  • Medlem Glittreklinikken fra 2000
  • Leder Stiftelsen Rettferd for Taperne 2003-2005, medlem fra 2007
  • 2. nestleder Funksjonshemmedes Fellesorganisasjon (FFO) 2003-2007
 

Stortinget
0026 Oslo
Sentralbord 23 31 30 50

Stortingets
informasjonstjeneste
Telefon 23 31 33 33

 

Ansvarlig redaktør: Eli Pauline Fiskvik
Nettredaktør: Lars Henie Barstad
Om stortinget.no  Åpne data på Stortinget