Hillgaar, Oscar D.

Hillgaar, Oscar D. (1945-)

Parti:
Uavhengig representant
Sist innvalgt som representant
for Vestfold 1993-1997
Ansiennitet:
8 år, 0 dager

Gå til bildegalleri

Finn informasjon etter

Biografi

Personalia

  • Født 08.11.1945 i Holt, Aust-Agder
  • Sønn av selvstendig næringsdrivende Ernst Hillgaar (1919-2005) og fotterapeut Aase Rigmor Hovind (1921-)

Stortingsperioder

  • Representant nr 3 for Vestfold, 1989 - 1993, FrP.
  • Representant nr 6 for Vestfold, 1993 - 1997, FrP. (01.10.1993 - 22.04.1994)
  • Representant nr 6 for Vestfold, 1993 - 1997, Uav. (22.04.1994 - 30.09.1997)

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 1989-93

    Varamedlem, Den forberedende fullmaktskomité, 17.06.1993 - 30.09.1993
    Medlem, Landbrukskomiteen, 23.10.1989 - 30.09.1993

    1993-97

    Varamedlem, Den utvidede utenrikskomité, 21.10.1993 - 30.09.1997
    Medlem, Energi- og miljøkomiteen, 21.10.1993 - 30.09.1997

Medlemskap i delegasjoner

  • 1989-93

    Varamedlem, Stortingets delegasjon til Nordisk Råd, 07.11.1989 - 30.09.1993

    1993-97

    Medlem, Stortingets delegasjon til Nordisk Råd, 04.11.1996 - 30.09.1997
    Medlem, Stortingets gruppe av Den Interparlamentariske Union (IPU), 04.11.1993 - 30.09.1997
    Delegat, FNs generalforsamling, 1993 -

Medlemskap i gruppestyrer

  • 1989-93

    Varamedlem gruppestyret, Fremskrittspartiet, 01.10.1989 - 30.09.1993

    1993-97

    Medlem og vara innpisker, Fremskrittspartiet, 01.10.1993 - 22.04.1994

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Sjøkrigsskolens kystartilleriskole 1966-1967
  • Student 1966
  • Flygelederutdanning i inn- og utland 1969-1971
  • Autorisert flygeleder 1971

Yrke

  • Fenrik i Sjøforsvaret, Tromsø 1967-1968
  • Flyvelederassistent, Banak 1968-1969
  • Flyveleder med vekslende tjeneste bl.a. i Bodø, Bardufoss, Karmøy og Oslo kontrollsentral, Fornebu 1971-1989
  • Supervisor ved Oslo kontrollsentral, Røyken 1997-2005

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Sandefjord formannskap 1983-1987, 1989-1991
  • Varaordfører Sandefjord kommunestyre 1987-1989, medlem 1991-1995, 2003-2007

Fylkespolitisk aktivitet

  • Medlem fylkesting, Vestfold 1983-1987

Offentlige verv

  • Nestleder Helse- og sosialstyret, Sandefjord 1984-1987, leder 1988-1989
  • Medlem Helse- og sosialstyret, Vestfold 1984-1987
  • Formann Edruskapsnemnda, Sandefjord 1984-1987
  • Nestleder Klientutvalget, Sandefjord 1988-1989
  • Medlem Planutvalget, Sandefjord fra 2003

Tillitsverv i partier

  • Formann Sandefjord FrP 1982-1990
  • Politisk nestformann Vestfold FrP 1989-1990
  • Nestleder Styret for Sandefjord A 1999-2002

Tillitsverv i organisasjoner

  • Nestformann Sandefjord boligbyggelag 1988-2000
  • Sekretær Norsk flygelederforening (NFF) 1998-2000

Andre administrative verv

  • Leder Styret for Sandefjord Boligbyggelag fra 2004