Hansen, Odin

Hansen, Odin (1918-1996)

Parti:
Sosialistisk Venstreparti
Sist innvalgt som representant for
Nordland 1973-1977
Ansiennitet:
4 år, 0 dager

Gå til bildegalleri

Hansen, Odin har avgått ved døden.

Finn informasjon etter

Biografi

Personalia

  • Født 16.04.1918 i Gildeskål, Nordland
  • Død 14.09.1996
  • Sønn av fisker Hans Jensen og Mathilde Nilsen

Stortingsperioder

  • Representant nr 10 for Nordland, 1973 - 1977, SVf.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 1973-77

    Medlem, Sjøfarts- og fiskerikomiteen, 18.10.1973 - 30.09.1977
    Varamedlem, Den forberedende fullmaktskomité, 01.06.1977 - 30.09.1977

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Kystskippereksamen 1941

Yrke

  • Fisker fra 1930

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Varamedlem Gildeskål formannskap 1971-1975

Offentlige verv

  • Varamedlem Skolestyret, Gildeskål 1956-1970
  • Formann Arbeidstilsynet, Gildeskål 1971-1975
  • Varamedlem Kontrollkomiteen for Norges Postsparebank 1977-1981

Tillitsverv i organisasjoner

  • Medlem Representantskapet i Norges Råfisklag 1956-1971
  • Formann Gildeskål distriktsfiskarlag 1956-1973
  • Varamedlem Salgsstyret i Norges Råfisklag 1971-1973
  • Medlem Styret i Nordland fylkesfiskarlag 1972-1974