Majala, Oddvar J.

Majala, Oddvar J. (1932-)

Parti:
Arbeiderpartiet
Sist innvalgt som representant for
Finnmark 1985-1989
Ansiennitet:
8 år, 0 dager

Gå til bildegalleri

Finn informasjon etter

Biografi

Personalia

  • Født 09.03.1932 i Måsøy, Finnmark
  • Sønn av fisker Osvald Adrian Johansen (1901-1974) og husmor Hjørdis Larsen (1910-2003)

Stortingsperioder

  • Representant nr 1 for Finnmark, 1981 - 1985, A.
  • Representant nr 1 for Finnmark, 1985 - 1989, A.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 1981-85

    Varamedlem, Valgkomiteen, 08.10.1981 - 30.09.1985
    Medlem, Sjøfarts- og fiskerikomiteen, 21.10.1981 - 30.09.1985

    1985-89

    Varamedlem, Valgkomiteen, 09.10.1985 - 30.09.1989
    Medlem, Sjøfarts- og fiskerikomiteen, 23.10.1985 - 30.09.1989

Medlemskap i delegasjoner

  • 1985-89

    Delegat, FNs generalforsamling, 1986 -

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Handelsskole 1949
  • Kystskippereksamen 1953

Yrke

  • Fiskeskipper og notbas 1953-1980
  • Fiskebåtreder 1960-2002
  • Forretningsdrivende 1970-1975
  • Fabrikkeier 1980-1986

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Varaordfører Måsøy kommunestyre 1975-1979, ordfører 1979-1981
  • Medlem Måsøy formannskap 1981-1983

Fylkespolitisk aktivitet

  • Medlem fylkesting, Finnmark 1991-1995

Offentlige verv

  • Varamedlem Regionplanrådet for Hammerfestregionen 1975-1981
  • Varamedlem Helserådet, Måsøy 1975-1983
  • Medlem Havnestyret, Måsøy 1975-1983
  • Medlem Styret for Fondet for fiskeleting og forsøk 1976-1982
  • Medlem Utvalget til behandling av reguleringssaker i fiske 1977-1982
  • Medlem Delegasjon til å føre forhandlinger med Island om diverse spørsmål vedrørende havområdene ved Jan Mayen 1978-1980
  • Medlem Reguleringsrådet. Utvalg til behandling av reguleringssaker i fiskeribeskattningen, 1980-1982
  • Formann Havnestyret, Havøysund 1998-2003
  • Medlem Inntektsutjamningsutvalget for fiskeriene

Tillitsverv i partier

  • Formann Måsøy Arbeiderparti 1980-1981
  • Medlem Det norske Arbeiderpartis havneutvalg
  • Medlem Det norske Arbeiderpartis oljeutvalg

Tillitsverv i organisasjoner

  • Formann Havøysund fiskarlag 1950-1951
  • Medlem Styret i Finnmark sildefiskarlag 1963-1975
  • Medlem Styret i Norges sildesalgslag 1968-1976
  • Medlem Styret i Notfiskarsamskipnaden 1970-1981
  • Medlem Norges Fiskarlags landsstyre 1973-1982
  • Varamedlem Kommunenes Sentralforbunds fylkesmøter 1975-1981
  • Formann Finnmark sildefiskarlag 1975-1981

Andre administrative verv

  • Medlem Styret for Einar S. Nielsen mekaniske verksted A/S, Harstad fra 1980
  • Formann Styret for A/S Fabrikkdrift & Co. fra 1980
  • Medlem Styret for FFR Transport A/S, Hammerfest fra 1982
  • Medlem Næringsrådet for Kreditkassen fra 1985
  • Medlem Forstanderskapet ved Måsøy sparebank
  • Formann Måsøy sparebanks revisjonsutvalg
  • Varamedlem Representantskapet for Fiskernes Bank A/S
  • Formann Styret for Havøysund Hotell A/S
  • Varamedlem Styret for Vadsø Sildoljefabrikk A/S
  • Formann Styret for Havøysund Patentslipp