Elvestuen, Ola

Elvestuen, Ola (1967-)

Parti:
Venstre
Representant for
Oslo 2017-2021
Leder:
Energi- og miljøkomiteen
Ansiennitet:
4 år, 110 dager

Gå til bildegalleri

Tilhører

Energi- og miljøkomiteen

Leder
17.10.2017 - 30.09.2021

Valgkomiteen

Varamedlem
07.10.2017 - 30.09.2021

Venstre

Nestleder gruppestyret
01.10.2017 - 30.09.2021

Biografi

Personalia

  • Født 09.10.1967

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 2 for Oslo, 2001 - 2005, V.
  • Vararepresentant nr 5 for Oslo, 2005 - 2009, V.
  • Vararepresentant nr 1 for Oslo, 2009 - 2013, V.
  • Representant nr 17 for Oslo, 2013 - 2017, V.
  • Representant nr 18 for Oslo, 2017 - 2021, V.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2013-2017

    Medlem, Energi- og miljøkomiteen, 17.10.2013 - 22.10.2013
    Leder, Energi- og miljøkomiteen, 22.10.2013 - 30.09.2017

    2017-2021

    Varamedlem, Valgkomiteen, 07.10.2017 - 30.09.2021
    Medlem, Energi- og miljøkomiteen, 12.10.2017 - 17.10.2017
    Leder, Energi- og miljøkomiteen, 17.10.2017 - 30.09.2021

Medlemskap i delegasjoner

  • 2013-2017

    Medlem, Stortingets delegasjon til Organisasjonen for sikkerhet og samarbeid i Europas (OSSEs) parlamentariske forsamling, 12.11.2013 - 30.09.2017

    2017-2021

    Varamedlem, Stortingets delegasjon for arktisk parlamentarisk samarbeid, 26.10.2017 - 30.09.2021

Medlemskap i gruppestyrer

  • 2013-2017

    Nestleder gruppestyret, Venstre, 01.10.2013 - 30.09.2017

    2017-2021

    Nestleder gruppestyret, Venstre, 01.10.2017 - 30.09.2021

Verv

Tillitsverv i partier

  • Nestleder Venstre