Sara, Ole K.

Sara, Ole K. (1936-2013)

Parti:
Arbeiderpartiet
Sist innvalgt som vararepresentant
for Finnmark 1977-1981
Ansiennitet:
0 år, 16 dager

Gå til bildegalleri

Sara, Ole K. har avgått ved døden.

Finn informasjon etter

Biografi

Personalia

  • Født 28.05.1936
  • Død 29.04.2013

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 2 for Finnmark, 1969 - 1973, A.
  • Vararepresentant nr 3 for Finnmark, 1973 - 1977, A.
  • Vararepresentant nr 1 for Finnmark, 1977 - 1981, A.

Medlemskap i regjering

  • Statssekretær, Landbruksdepartementet, 12.11.1973 - 15.01.1976
    Statssekretær, Landbruksdepartementet, 15.01.1976 - 01.06.1979

Verv

Offentlige verv

  • Leder Nordisk organ for reinforskning (NOR) 1980-1988, varaleder 1989-1997
  • Medlem Nordisk samarbeidsorgan same- og reindriftspørsmål 1980-1981
  • Varamedlem Fagstyret for Statens gartnerskole Rå 1980
  • Varamedlem Styret for Jordsalgkontoret i Finnmark 1980-1989, medlem 1981
  • Medlem Statens Reindriftsskole 1981-1985
  • Leder Forvaltning statens umatrikulerte grunn i Finnmark 1981
  • Leder Det regionale høgskolestyret for Finnmark 1984-1994
  • Medlem Styret for Direktoratet for Statens skoger 1985-1992
  • Varamedlem Styret for Norges landbruksvitenskapelige forskningsråd 1990-1992
  • Medlem Kringkastingsrådet 1990-1997