Korsberg, Øyvind

Korsberg, Øyvind (1960-)

Parti:
Fremskrittspartiet
Sist innvalgt som representant for
Troms 2013-2017
Ansiennitet:
20 år, 0 dager

Gå til bildegalleri

Biografi

Personalia

  • Født 31.01.1960 i Tromsø, Troms
  • Sønn av selvstendig næringsdrivende Ingolf Korsberg (1929-1986) og renholdsbetjent Reidun Johnsen (1931-)

Stortingsperioder

  • Representant nr 4 for Troms, 1997 - 2001, FrP.
  • Representant nr 4 for Troms, 2001 - 2005, FrP.
  • Representant nr 2 for Troms, 2005 - 2009, FrP.
  • Representant nr 2 for Troms, 2009 - 2013, FrP.
  • Representant nr 3 for Troms, 2013 - 2017, FrP.

Medlemskap i presidentskapet

  • 2009-2013

    Første visepresident, Stortinget, 08.10.2009 - 30.09.2013

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 1997-2001

    Medlem, Energi- og miljøkomiteen, 21.10.1997 - 30.09.2001

    2001-2005

    Medlem, Energi- og miljøkomiteen, 22.10.2001 - 30.09.2005

    2005-2009

    Medlem, Valgkomiteen, 10.10.2005 - 30.09.2009
    Andre nestleder, Næringskomiteen, 19.10.2005 - 30.09.2009

    2009-2013

    Medlem, Valgkomiteen, 08.10.2009 - 30.09.2013
    Medlem, Familie- og kulturkomiteen, 20.10.2009 - 30.09.2013

    2013-2017

    Medlem, Næringskomiteen, 17.10.2013 - 22.10.2013
    Første nestleder, Næringskomiteen, 22.10.2013 - 20.01.2016
    Medlem, Energi- og miljøkomiteen, 20.01.2016 - 30.09.2017

Medlemskap i spesialkomiteer, interne styrer og utvalg m.m.

  • 2005-2009

    Medlem, Styret for Pensjonsordningen for stortingsrepresentanter, 13.12.2005 - 30.09.2009

Medlemskap i delegasjoner

  • 1997-2001

    Medlem, Stortingets delegasjon til Nordisk råd, 28.10.1997 - 30.09.2001

    2001-2005

    Medlem, Stortingets delegasjon til Nordisk råd, 26.10.2001 - 30.09.2002
    Medlem, Stortingets delegasjon til Nordisk råd, 17.10.2002 - 30.09.2005

    2009-2013

    Varamedlem, Stortingets delegasjon for arktisk parlamentarisk samarbeid, 22.10.2009 - 30.09.2013

    2013-2017

    Varamedlem, Stortingets delegasjon for forbindelser med Europaparlamentet, 12.11.2013 - 17.12.2015
    Varamedlem, Stortingets delegasjon til Nordisk råd, 18.06.2015 - 30.09.2017

Medlemskap i gruppestyrer

  • 2001-2005

    Innpisker, Fremskrittspartiet, 01.10.2001 - 30.09.2005

    2005-2009

    Andre nestformann og sekretær gruppestyret, Fremskrittspartiet, 05.10.2005 - 30.09.2009

    2009-2013

    Medlem gruppestyret, Fremskrittspartiet, 07.10.2009 - 30.09.2013

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Grunnskole 1976
  • Breivika videregående skole (svakstrøm) 1976-1978
  • Forsvarets høgskole, sjefskurs 2010

Yrke

  • Selger ved Fona Radio/TV, Tromsø 1976-1980
  • Servicetekniker ved Facit Tromsø 1980
  • Selger ved Tromsø Hi-Fi Senter AS 1980-1982
  • Selger og ansatt i Nord Scan markesdføring, Tromsø 1983-1991
  • Annonsesjef i Studentradioen, Tromsø 1991-1995
  • Markedskonsulent i NæringsRapport AS, Tromsø 1995-1997

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Varamedlem Tromsø kommunestyre 1987-1991, 1995-1999
  • Medlem Tromsø formannskap 1991-1995

Offentlige verv

  • Medlem Kultur- og næringskomiteen, Tromsø 1987-1991, varamedlem 1995-1999
  • Medlem Oppvekstkomiteen, Tromsø 1991-1995
  • Varamedlem Kontrollutvalget for skjenking av alkoholholdige drikkevarer, Tromsø 1993-1995
  • Leder Ligningsnemnda, Tromsø 1995-1999

Tillitsverv i partier

  • Medlem Styret for Tromsø FrP 1991-1994
  • Medlem FrPs sentralstyre 2001-2006

Andre administrative verv

  • Leder Styret for Kråkeslottet barnehage, Tromsø 1997-1999