Støttemeny
Hovedmeny
Søk
Lokalmeny
Hovedinnhold
Bunntekst
Hold Ctrl-tasten nede (Cmd-tasten på Mac).
Trykk på + for å forstørre eller – for å forminske.
Skriv ut siden Skriv ut    Meld feil Meld feil      

Bredvold, Per Roar ( 1957- )

Fremskrittspartiet
Sist innvalgt som representant for Hedmark 2009-2013
Ansiennitet: 16 år, 0 dager
Finn representantens talerinnlegg

Biografi

Personalia

Født 05.03.1957 i Elverum, Hedmark
Sønn av jord- og skogbruker Rolf Bredvold (1919-1978) og jord- og skogbruker Laura Rønning (1923-)

Stortingsperioder

Representant nr 5 for Hedmark, 1997 - 2001, FrP.
Representant nr 5 for Hedmark, 2001 - 2005, FrP.
Representant nr 3 for Hedmark, 2005 - 2009, FrP.
Representant nr 3 for Hedmark, 2009 - 2013, FrP.

Medlemskap i stortingskomiteer

1997-2001

Medlem, Familie-, kultur- og administrasjonskomiteen, 21.10.1997 - 30.09.2001
Medlem, Valgkomiteen, 08.10.1997 - 30.09.2001

2001-2005

Varamedlem, Den utvidede utenrikskomité, 22.10.2001 - 30.09.2005
Medlem, Forsvarskomiteen, 22.10.2001 - 30.09.2005

2005-2009

Medlem, Den utvidede utenrikskomité, 19.10.2005 - 30.09.2009
Medlem, Forsvarskomiteen, 19.10.2005 - 30.09.2009
Varamedlem, Valgkomiteen, 10.10.2005 - 30.09.2009

2009-2013

Medlem, Næringskomiteen, 20.10.2009 - 30.09.2013

Medlemskap i delegasjoner

1997-2001

Varamedlem, Stortingets delegasjon til Nordisk Råd, 28.10.1997 - 30.09.2001

2001-2005

Delegat, FNs generalforsamling, 01.10.2004 -
Varamedlem, Stortingets delegasjon til NATOs parlamentariske forsamling, 16.11.2001 - 30.09.2005

2005-2009

Personlig varamedlem, Stortingets delegasjon til Den Interparlamentariske Union (IPU), 21.11.2005 - 30.09.2009
Varamedlem, Stortingets delegasjon for forbindelser med Europaparlamentet, 10.11.2005 - 30.09.2009

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Eksamen videregående skole 1973-1976
  • Befalsskole 1976-1978

Yrke

  • Offiser forsvaret 1976-1991
  • Selvstendig næringsdrivende 1981
  • Gårdeier 1982

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Åsnes formannskap 1991-1995, 1995-1999, 1999-2003
  • Varamedlem Åsnes kommunestyre 2003-2007

Fylkespolitisk aktivitet

  • Medlem fylkesutvalg, Hedmark 1991-1995, 1995-1998

Offentlige verv

  • Medlem en rekke kommunale nemnder 1991
  • Leder Teknisk- og miljøkomité 1993-1999
  • Leder Styret for Solør Renovasjon 1995-2003
  • Meddommer , Solør 1995-1999
  • Kasserer Menighetsrådet 1995-1998

Tillitsverv i partier

  • Formann Åsnes FrP 1988-1992, nestformann 1992-1997, kasserer 1997-1999
  • Medlem Styret i Hedmark FrP 1991-1992, nestformann 1992-1994

Andre administrative verv

  • Medlem Forstanderskapet ved Hedmark Sparebank 1995-2003
 

Stortinget
0026 Oslo
Sentralbord 23 31 30 50

Stortingets
informasjonstjeneste
Telefon 23 31 33 33

 

Ansvarlig redaktør: Eli Pauline Fiskvik
Nettredaktør: Lars Henie Barstad
Om stortinget.no  Åpne data på Stortinget