Støttemeny
Hovedmeny
Søk
Lokalmeny
Hovedinnhold
Bunntekst
Hold Ctrl-tasten nede (Cmd-tasten på Mac).
Trykk på + for å forstørre eller – for å forminske.
Skriv ut siden Skriv ut    Meld feil Meld feil      

Chaffey, Paul ( 1965- )

Sosialistisk Venstreparti
Sist innvalgt som representant for Akershus 1993-1997
Ansiennitet: 8 år, 0 dager

Biografi

Personalia

Født 10.07.1965 i Oslo
Sønn av universitetslektor Patrick Nigel Chaffey (1938-2006) og studieveileder Arnhild Mæhle (1945-)

Stortingsperioder

Representant nr 13 for Akershus, 1989 - 1993, SV.
Representant nr 10 for Akershus, 1993 - 1997, SV.

Medlemskap i stortingskomiteer

1989-93

Medlem, Utenriks- og konstitusjonskomiteen, 23.10.1989 - 30.09.1993
Medlem, Den utvidede utenriks- og konstitusjonskomité, 23.10.1989 - 30.09.1993

1993-97

Varamedlem, Den utvidede utenrikskomité, 21.10.1993 - 30.09.1997
Sekretær, Energi- og miljøkomiteen, 21.10.1993 - 30.09.1997

Medlemskap i spesialkomiteer, interne styrer og utvalg m.m.

1993-97

Medlem, Utvalg til å vurdere reformer av Stortingets behandling av stats- og nasjonalbudsjettet, 21.03.1996 - 20.03.1997

Medlemskap i delegasjoner

1989-93

Medlem, KSSE (parlamentarikerdelegasjonen til konferansen for sikkerhet og samarbeid i Europa), 15.03.1991 - 30.09.1993
Medlem, Stortingets delegasjon for forbindelser med Europaparlamentet, 03.05.1993 - 30.09.1993
Varamedlem, Stortingets gruppe av Den Interparlamentariske Union (IPU), 01.10.1989 - 30.09.1993
Varamedlem, Stortingets delegasjon til Nordisk Råd, 07.11.1989 - 30.09.1993

1993-97

Varamedlem, Europautvalget, 21.06.1996 - 30.09.1997
Varamedlem, Stortingets delegasjon for forbindelser med Europaparlamentet, 04.11.1993 - 30.09.1997
Medlem, Stortingets delegasjon til Nordisk Råd, 25.10.1993 - 30.09.1997

Medlemskap i regjering

Statssekretær, Kommunal- og regionaldepartementet, 16.10.2013 -

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Evje barneskole 1972-1978
  • Gjettum ungdomsskole 1978-1981
  • Videregående skole, allmennfag (naturfaglig linje) 1981-1984
  • Statsvitenskap grunnfag, Universitetet i Oslo 1985-1986
  • Historie grunnfag, Universitetet i Oslo 1988-1989

Yrke

  • Rådgiver for helse, miljø og sikkerhet i Statoil, konsernstaben 1997-1999
  • Direktør Statoil markedsføring og energi 1999-2001
  • Sektorsjef for HMS strategi og kommunikasjon 1999-1999
  • Administrerende direktør i Abelia fra 2001

Verv

Offentlige verv

  • Medlem Skoleutvalget, Valler videregående skole 1983-1984
  • Observatør Den norske nasjonalkommisjonen for UNESCO 1990-1996
  • Nestleder Styret for Kompetansesenter for likestilling 1997-2002
  • Leder Styret for Norsk utenrikspolitisk institutt (NUPI) 2002-2005

Tillitsverv i partier

  • Medlem Styret for Bærum Sosialistisk Ungdom 1983-1984
  • Medlem Styret for Akershus Sosialistisk ungdom 1984-1985
  • Fylkessekretær Oslo Sosialistisk Ungdom 1984-1985
  • Medlem Sentralstyret i Sosialistisk Ungdom (SU) 1985-1990
  • Medlem Sosialistisk Venstrepartis landsstyre 1986-1989 (møtte for SU)
  • Medlem Sosialistisk Venstrepartis sentralstyre 1986-1989 (møtte for SU)
  • Organisasjonssekretær og medlem av arbeidsutvalget Sosialistisk Ungdom 1986-1988
  • Delegat Sosialistisk Venstrepartis landsmøte 1987, 1989, observatør 1991, 1993, 1995, 1997
  • Leder Sosialistisk Ungdom (SU) 1988-1990
  • Medlem SVs utenrikspolitiske utvalg 1989-1997
  • Medlem SVs EF-utvalg 1989-1997
  • Medlem SVs prinsipprogramkomité 1991-1995
  • Medlem Styret for Akershus SV 1994-1997

Tillitsverv i organisasjoner

  • Leder Elevrådet ved Valler videregående skole 1982-1983
  • Medlem Sentralstyret i Norges Gymnasiastsamband (NGS) 1984-1985

Andre administrative verv

  • Medlem Styret for Europaprogrammet 1990-1997

Litteratur

Chaffey, Paul: Lik rett til utdanning, Oslo 1986
Chaffey, Paul: Grønn framtid?: vår miljøpolitiske utfordring, Sosialistisk Opplysningsforbund Oslo 1989
 

Stortinget
0026 Oslo
Sentralbord 23 31 30 50

Stortingets
informasjonstjeneste
Telefon 23 31 33 33

 

Ansvarlig redaktør: Eli Pauline Fiskvik
Nettredaktør: Lars Henie Barstad
Om stortinget.no  Åpne data på Stortinget