Gitmark, Peter Skovholt

Gitmark, Peter Skovholt (1977-)

Parti:
Høyre
Sist innvalgt som representant for
Vest-Agder 2009-2013
Ansiennitet:
11 år, 347 dager

Gå til bildegalleri

Biografi

Personalia

  • Født 15.04.1977 i Kristiansand, Vest-Agder
  • Sønn av selvstendig næringsdrivende Finn Gitmark (1950-) og konsulent Torun Andersen (1955-)

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 1 for Vest-Agder, 2001 - 2005, H.
  • Representant nr 4 for Vest-Agder, 2005 - 2009, H.
  • Representant nr 3 for Vest-Agder, 2009 - 2013, H.

Vararepresentasjoner

  • Møtte fast som representant 19.10.2001-30.09.2005 for Ansgar Gabrielsen.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2001-2005

    Medlem, Kommunalkomiteen, 22.10.2001 - 30.09.2005

    2005-2009

    Medlem, Finanskomiteen, 19.10.2005 - 09.01.2008
    Medlem, Energi- og miljøkomiteen, 09.01.2008 - 30.09.2009

    2009-2013

    Medlem, Fullmaktskomiteen, 01.10.2009 - 30.09.2013
    Medlem, Den utvidede utenriks- og forsvarskomité, 20.10.2009 - 30.09.2013
    Medlem, Utenriks- og forsvarskomiteen, 20.10.2009 - 30.09.2013

Medlemskap i delegasjoner

  • 2005-2009

    Delegat, FNs generalforsamling, 01.10.2008 -

    2009-2013

    Medlem, Europautvalget, 20.10.2009 - 30.09.2013
    Medlem, Stortingets delegasjon for forbindelser med Europaparlamentet, 22.10.2009 - 30.09.2013
    Personlig varamedlem, Stortingets delegasjon til Organisasjonen for sikkerhet og samarbeid i Europas (OSSEs) parlamentariske forsamling, 22.10.2009 - 30.09.2013

Medlemskap i gruppestyrer

  • 2005-2009

    Medlem gruppestyret, Høyre, 09.10.2005 - 30.09.2009

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Lovisenlund skole 1984-1993
  • Allmennfag ved Kristiansand Katedralskole 1993-1997
  • University High School (USA) 1994-1995
  • Siviløkonom ved Norges Handelshøyskole 1998-2003

Verv

Fylkespolitisk aktivitet

  • Medlem fylkesting, Vest-Agder 1999-2003

Tillitsverv i partier

  • Leder Vest-Agder Unge Høyre 1996-1998
  • Medlem Sentralstyret i Unge Høyres Landsforbund 1998-2000
  • Leder Vest-Agder Høyre 2004-2008

Tillitsverv i organisasjoner

  • Økonomisk ansvarlig Vest-Agder NGS 1995-1996, politisk nestleder 1996-1997
  • Medlem Styret i International Young Democat Union 2003-2004
  • Nestleder International Young Democrat Union 2004-2006, leder 2006-2009
  • Visepresident Det internajonale styret av Atlantic Association of Young Political Leaders (AAYPL) 2008-2009
  • Medlem Stortingets Burma-nettverk 2010-2013