Monsen, Per Erik

Monsen, Per Erik (1946-2008)

Parti:
Fremskrittspartiet
Sist innvalgt som representant for
Vestfold 2001-2005
Ansiennitet:
8 år, 0 dager

Gå til bildegalleri

Monsen, Per Erik har avgått ved døden.

Biografi

Personalia

  • Født 18.04.1946 i Sandefjord, Vestfold
  • Død 16.02.2008
  • Sønn av kontormann Alf Monsen og selvstendig næringsdrivende Elly Marion Arnesen

Stortingsperioder

  • Representant nr 7 for Vestfold, 1997 - 2001, FrP.
  • Representant nr 8 for Vestfold, 2001 - 2005, FrP.

Medlemskap i presidentskapet

  • 2001-2005

    Varasekretær, Stortinget, 09.10.2001 - 30.09.2002
    Varasekretær, Stortinget, 01.10.2002 - 30.09.2003
    Varasekretær, Stortinget, 01.10.2003 - 30.09.2004
    Varasekretær, Stortinget, 01.10.2004 - 30.09.2005

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 1997-2001

    Varamedlem, Valgkomiteen, 08.10.1997 - 30.09.2001
    Medlem, Finanskomiteen, 21.10.1997 - 30.09.2001

    2001-2005

    Medlem, Finanskomiteen, 22.10.2001 - 30.09.2005

Medlemskap i delegasjoner

  • 1997-2001

    Delegat, FNs generalforsamling, 01.10.1999 -

    2001-2005

    Varamedlem, Stortingets delegasjon til Europarådets parlamentariske forsamling, 06.11.2001 - 30.09.2005
    Delegat, FNs generalforsamling, 01.10.2002 -

Medlemskap i gruppestyrer

  • 2001-2005

    Varamedlem gruppestyret, Fremskrittspartiet, 01.10.2001 - 30.09.2005

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Juridicum 1. avd.
  • Lærerskole 1974-1977

Yrke

  • Arbeider Framnes mekaniske verksted 1972-1973
  • Lærer Fevang skole 1978-1997

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Sandefjord formannskap 1987-1990, 1994-1995
  • Varaordfører Sandefjord kommunestyre 1990-1991, 1991-1994, 1995-1997

Offentlige verv

  • Nestleder Bygningsrådet, Sandefjord 1984-1995
  • Medlem Kulturutvalget, Sandefjord 1991-1995
  • Nestleder Administrasjonsutvalget, Sandefjord 1991-1997
  • Leder Plan- og utbyggingsutvalget, Sandefjord 1995-1997
  • Medlem Tverrpolitisk inntektssystemutvalg fra 2006

Tillitsverv i partier

  • Formann Sandefjord FrP 1994-1997