Støttemeny
Hovedmeny
Søk
Lokalmeny
Hovedinnhold
Bunntekst
Hold Ctrl-tasten nede (Cmd-tasten på Mac).
Trykk på + for å forstørre eller – for å forminske.
Skriv ut siden Skriv ut    Meld feil Meld feil      

Olsen, Per Arne ( 1961- )

Fremskrittspartiet
Sist innvalgt som representant for Vestfold 2009-2013
Ansiennitet: 4 år, 37 dager
Finn representantens talerinnlegg

Biografi

Personalia

Født 21.02.1961 i Tønsberg, Vestfold
Sønn av bankbestyrer Per Wilhelm Olsen (1931-) og kontormedarbeider Gerd Lodding Olsen

Stortingsperioder

Vararepresentant nr 2 for Vestfold, 2001 - 2005, FrP.
Vararepresentant nr 3 for Vestfold, 2005 - 2009, FrP.
Representant nr 5 for Vestfold, 2009 - 2013, FrP.

Medlemskap i stortingskomiteer

2009-2013

Medlem, Helse- og omsorgskomiteen, 20.10.2009 - 30.09.2013
Medlem, Valgkomiteen, 08.10.2009 - 30.09.2013

Medlemskap i delegasjoner

2009-2013

Delegat, FNs generalforsamling, 01.01.2010 -
Medlem, Stortingets delegasjon til Nordisk Råd, 22.10.2009 - 30.09.2013

Medlemskap i gruppestyrer

2009-2013

Medlem gruppestyret, Fremskrittspartiet, 07.10.2009 - 30.09.2011

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Tønsberg handelsgymnas 1977-1980

Yrke

  • Bankfunksjonær, Nøtterø Sparebank 1980-1981
  • Salgssekretær, Lindfo As 1981-1986
  • Generalsekretær, FrPU 1986-1989
  • Kontorsjef, FrP 1989-1997
  • Fung. generalsekretær, FrP 1992-1993
  • Sekretariatsleder, FrPs stortingsgruppe 1997-2003

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Tønsberg bystyre 1983-1987
  • Medlem Tønsberg formannskap 1987-1991, 1991-1995, 1995-1999, 1999-2003
  • Ordfører Tønsberg kommunestyre 2003-2007, 2007-2009

Offentlige verv

  • Medlem Styret for Folketrygdfondet 1992-2009
  • Varamedlem Kringkastingsrådet 1998-2009
  • Medlem Styret for Kommunenes Sentralforbund 2008-2009

Tillitsverv i partier

  • Medlem FrPs sentralstyre 2004-2005
  • 2. nestformann FrP 2005-2009, 2. nestleder 2009-2013
  • Medlem FrPs programkomité 2008-2009
 

Stortinget
0026 Oslo
Sentralbord 23 31 30 50

Stortingets
informasjonstjeneste
Telefon 23 31 33 33

 

Ansvarlig redaktør: Eli Pauline Fiskvik
Nettredaktør: Lars Henie Barstad
Om stortinget.no  Åpne data på Stortinget