Støttemeny
Hovedmeny
Søk
Lokalmeny
Hovedinnhold
Bunntekst
Hold Ctrl-tasten nede (Cmd-tasten på Mac).
Trykk på + for å forstørre eller – for å forminske.
Skriv ut siden Skriv ut    Meld feil Meld feil      

Lundteigen, Per Olaf ( 1953- )

Senterpartiet
E-post: per.lundteigen@stortinget.no
Representant for Buskerud 2013-2017
Medlem: Arbeids- og sosialkomiteen
Medlem: Kontroll- og konstitusjonskomiteen
Ansiennitet: 12 år, 202 dager
Finn representantens talerinnlegg

Biografi

Personalia

Født 18.04.1953 i Øvre Eiker, Buskerud
Sønn av gårdbruker og tømmermåler Einar Lundteigen (1924-) og ligningssekretær Bertha Ek (1927-)

Stortingsperioder

Representant nr 4 for Buskerud, 1993 - 1997, Sp.
Representant nr 9 for Buskerud, 2005 - 2009, Sp.
Representant nr 9 for Buskerud, 2009 - 2013, Sp.
Representant nr 9 for Buskerud, 2013 - 2017, Sp.

Medlemskap i stortingskomiteer

1993-97

Varamedlem, Den utvidede utenrikskomité, 21.10.1993 - 30.09.1997
Medlem, Finanskomiteen, 21.10.1993 - 30.09.1997
Varamedlem, Valgkomiteen, 11.10.1993 - 30.09.1997

2005-2009

Medlem, Finanskomiteen, 19.10.2005 - 30.09.2009

2009-2013

Første nestleder, Kontroll- og konstitusjonskomiteen, 12.04.2011 - 30.09.2013
Medlem, Arbeids- og sosialkomiteen, 28.09.2012 - 30.09.2013
Medlem, Valgkomiteen, 08.10.2009 - 30.09.2013
Medlem, Finanskomiteen, 20.10.2009 - 28.09.2012

2013-2017

Medlem, Arbeids- og sosialkomiteen, 17.10.2013 - 30.09.2017
Medlem, Kontroll- og konstitusjonskomiteen, 17.10.2013 - 30.09.2017
Medlem, Valgkomiteen, 08.10.2013 - 30.09.2017

Medlemskap i delegasjoner

1993-97

Delegat, FNs generalforsamling, 01.01.1995 -

2005-2009

Varamedlem, Stortingets delegasjon for forbindelser med Europaparlamentet, 18.10.2007 - 30.09.2009

2009-2013

Medlem, Stortingets delegasjon til Nordisk Råd, 22.10.2009 - 30.09.2013

2013-2017

Medlem, Stortingets delegasjon til Nordisk Råd, 24.10.2013 - 30.09.2014

Medlemskap i regjering

Statssekretær, Kommunal- og regionaldepartementet, 12.05.1999 - 17.03.2000

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Examen artium, Hokksund 1972
  • Cand.agric., NLH 1977

Yrke

  • Sekretær i Norges Bondelag 1977-1979
  • Prosjektleder Ringebu kommune 1979-1982
  • Forsker Budsjettnemnda for jordbruket 1982-1983
  • Gårdbruker fra 1982
  • Fylkesagronom i økonomi ved Fylkeslandbrukskontoret i Buskerud 1983-1986

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Øvre Eiker kommunestyre 2003-2007

Offentlige verv

  • Nestleder Omsetningsrådet 1987-1991, medlem 1992-1993
  • Medlem Landbrukspolitisk Utvalg 1987-1990
  • Medlem Inntektsutjamningsutvalget 1987-1988
  • Medlem Makt- og demokratiutredningsutvalgets råd 1998-2003

Tillitsverv i partier

  • Generalsekretær Sp 1997-1999
  • Leder Buskerud Sp 2000-2003

Tillitsverv i organisasjoner

  • Leder Norsk Bonde- og Småbrukarlag 1986-1992

Litteratur

Lundteigen, Per Olaf og Anne Grimsrud: Annerledeslandet - som ikke er seg sjøl nok, Cultura Oslo 1997
 

Tilhører

Senterpartiet
Buskerud

Medlem Valgkomiteen,
08.10.2013 - 30.09.2017
Medlem Arbeids- og sosialkomiteen,
17.10.2013 - 30.09.2017
Medlem Kontroll- og konstitusjonskomiteen,
17.10.2013 - 30.09.2017
Medlem Stortingets delegasjon til Nordisk Råd,
24.10.2013 - 30.09.2014

Stortinget
0026 Oslo
Sentralbord 23 31 30 50

Stortingets
informasjonstjeneste
Telefon 23 31 33 33

 

Ansvarlig redaktør: Eli Pauline Fiskvik
Nettredaktør: Lars Henie Barstad
Om stortinget.no  Åpne data på Stortinget