Andresen, Rannveig Kvifte

Andresen, Rannveig Kvifte (1967-)

Parti:
Sosialistisk Venstreparti
Vararepresentant
for Akershus 2013-2017
Ansiennitet:
1 år, 320 dager

Gå til bildegalleri

Biografi

Personalia

  • Født 19.05.1967
  • Datter av sivilingeniør Per Terje Andresen (1944-) og psykolog Inger-Lise Kvifte Andresen (1944-)

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 3 for Akershus, 2005 - 2009, SV.
  • Vararepresentant nr 1 for Akershus, 2009 - 2013, SV.
  • Vararepresentant nr 1 for Akershus, 2013 - 2017, SV.

Vararepresentasjoner

  • Møtte fast som representant 01.10.2009-20.10.2009 for Bård Vegar Solhjell.
  • Møtte fast som representant 23.03.2012-30.09.2013 for Bård Vegar Solhjell.
  • Møtte fast som representant 01.10.2013-16.10.2013 for Bård Vegar Solhjell.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2009-2013

    Medlem, Familie- og kulturkomiteen, 27.03.2012 - 30.09.2013
    Medlem, Familie- og kulturkomiteen, 20.10.2009 - 20.10.2009

Medlemskap i delegasjoner

  • 2009-2013

    Medlem, Stortingets delegasjon til EFTA-parlamentarikerkomiteene og Den felles EØS-parlamentarikerkomiteen, 29.03.2012 - 30.09.2013

Medlemskap i gruppestyrer

  • 2009-2013

    Varamedlem gruppestyret, Sosialistisk Venstreparti, 26.03.2012 - 30.09.2013

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Grunnskole 1974-1983
  • Videregående skole, allmennfag 1983-1986
  • Sosialantropologi grunnfag, pedagogikk 1989-1990
  • Statsvitenskap grunnfag 1993
  • Pedagogikk grunnfag 1994
  • Pedagogikk mellomfag 1995
  • Pedagogikk metode/statistikk, fellespensum hovedfag 1996

Yrke

  • Landsorganisasjonen i Norge 1986-1988
  • Akershus SV 1990-1991
  • Tusenfryd 1991-1992
  • Norges pedagogforbund 1996-2004
  • LÆRINGSlaben 2000-2009

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Ski kommunestyre 1991-1995, 2003-2007, 2007-2011
  • Medlem Ski formannskap 1995-1999, 1999-2003

Offentlige verv

  • Nestleder Skole- og barnehageutvalget, Ski 1991-1995
  • Medlem Styret for Follo Ren fra 2006
  • Medlem Styret for Kommunenes Sentralforbund, Akershus fra 2007
  • Medlem Klagenemnda, Akershus fra 2008

Tillitsverv i partier

  • Medlem Styret i AUF 1985-1987, medlem og nestleder 1985-1987
  • Medlem og leder Styret i SU 1988-1990, nestleder 1990-1992
  • Medlem Styret i SV 1990-1992, div. verv 2000-2009