Hansson, Rasmus

Hansson, Rasmus (1954-)

Parti:
Miljøpartiet De Grønne
Sist innvalgt som representant for
Oslo 2013-2017
Ansiennitet:
4 år, 0 dager

Gå til bildegalleri

Biografi

Personalia

  • Født 04.09.1954
  • Sønn av skuespiller Knut M. Hansson (1920-1994) og konsulent Karin Holst (1929-)

Stortingsperioder

  • Representant nr 12 for Oslo, 2013 - 2017, MDG.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2013-2017

    Medlem, Fullmaktskomiteen, 01.10.2013 - 30.09.2017
    Medlem, Den utvidede utenriks- og forsvarskomité, 17.10.2013 - 30.09.2017
    Medlem, Energi- og miljøkomiteen, 17.10.2013 - 30.09.2017
    Medlem, Kontroll- og konstitusjonskomiteen, 17.10.2013 - 30.09.2017

Medlemskap i spesialkomiteer, interne styrer og utvalg m.m.

  • 2013-2017

    Medlem, Reglementskomiteen, 16.06.2016 - 30.09.2017

Medlemskap i gruppestyrer

  • 2013-2017

    Leder gruppestyret, Miljøpartiet De Grønne, 01.10.2013 - 30.09.2017

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Smestad barne- og ungdomsskole, Oslo 1961-1970
  • Persbråten videregående skole, Oslo 1970-1973
  • Cand. mag. (biologi/kjemi), Universitetet i Oslo 1975-1977
  • Cand. real. (biologi), Universitetet i Tromsø 1978-1981
  • Graduate diploma, international politics, La Trobe University, Melbourne 1999
  • Graduate certificate, business administration, La Trobe University, Melbourne 1999

Yrke

  • Konsulent, Miljøverndepartementet 1982-1984
  • Diverse stillinger (feltbiolog, rådgiver, avd.leder og avd.dir.), Norsk Polarinstitutt 1984-1997
  • Diverse stillinger (kontorassistent, kursansvarlig), Universitetet i Oslo 1994-1997
  • Diverse stillinger (rådgiver og avd.dir.), Norad 1997-1999
  • Generalsekretær, WWF Norge 2000-2012
  • Rådgiver, CIENS 2012-2013