Gravdahl, Reidun

Gravdahl, Reidun (1948-)

Parti:
Arbeiderpartiet
Sist innvalgt som vararepresentant for
Oppland 2001-2005
Ansiennitet:
4 år, 139 dager

Gå til bildegalleri

Biografi

Personalia

  • Født 12.01.1948 i Østre Toten, Oppland
  • Datter av lastebileier Reidar Engen (1918-1991) og kontormedarbeider og hjemmværende husmor Johanne Haavi (1924-)

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 3 for Oppland, 1993 - 1997, A.
  • Representant nr 7 for Oppland, 1997 - 2001, A.
  • Vararepresentant nr 1 for Oppland, 2001 - 2005, A.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 1997-2001

    Medlem, Sosialkomiteen, 21.10.1997 - 30.09.2001
    Varamedlem, Valgkomiteen, 24.11.2000 - 30.09.2001

Medlemskap i delegasjoner

  • 1997-2001

    Varamedlem, Stortingets gruppe av Den Interparlamentariske Union (IPU), 07.10.1997 - 30.09.2001

    2001-2005

    Delegat, FNs generalforsamling, 01.10.2001 -

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Realskole 1965
  • Dyktighetsprøve eloksering 1982
  • Skolert og godkjent foreleser/veileder, lov og avtaler AOF/Fagbevegelsen 1986-1996
  • Deleksamen engelsk ADB-linjen på fagskolen, Gjøvik 1987

Yrke

  • Ekspeditør dagligvare 1966-1968
  • Ansatt ved Raufoss A/S 1978-1997 (permisjon fra 1997)

Verv

Offentlige verv

  • Varamedlem Skolestyret 1976-1979
  • Varamedlem Teknisk styre 1984-1987
  • Medlem Utvalg for musikk, teater, forming 1984-1987
  • Medlem Representantskapet for Finansbanken A/S 1988-1990

Tillitsverv i partier

  • Nestleder Oppland Ap 1992-2000
  • Medlem Næringspolitisk utvalg DNA 1993-1996
  • Medlem Det norske Arbeiderpartis landsstyre 1993-2000
  • Nestleder Vestre Toten Ap

Tillitsverv i organisasjoner

  • Studietillitsvalgt og nestleder Klubben på RA, Raufoss Jern Metall 1986-1992
  • Regionleder Fellesforbundet Oppland 1988-1995
  • Medlem Distriktsrådet for HV 05 1990-1997 (representant for LO)

Andre administrative verv

  • Medlem Bedriftsforsamlingen ved Raufoss A/S 1986-1992
  • Varamedlem Styret for Oppland Bedriftsutvikling 1988-1995