Johansen, Reidar

Johansen, Reidar (1955-)

Parti:
Sosialistisk Venstreparti
Sist innvalgt som representant
for Finnmark 1993-1997
Ansiennitet:
8 år, 0 dager

Gå til bildegalleri

Finn informasjon etter

Biografi

Personalia

  • Født 18.05.1955 i Hammerfest, Finnmark
  • Sønn av fisker Peder Johansen (1902-1977) og husmor Sigrid Selnes (1913-1987)

Stortingsperioder

  • Representant nr 4 for Finnmark, 1989 - 1993, SV.
  • Representant nr 4 for Finnmark, 1993 - 1997, SV.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 1989-93

    Medlem, Sjøfarts- og fiskerikomiteen, 23.10.1989 - 30.09.1993
    Medlem, Valgkomiteen, 10.10.1989 - 30.09.1993

    1993-97

    Varamedlem, Den utvidede utenrikskomité, 21.10.1993 - 30.09.1997
    Medlem, Næringskomiteen, 21.10.1993 - 30.09.1997

Medlemskap i spesialkomiteer, interne styrer og utvalg m.m.

  • 1989-93

    Medlem, Styret for Pensjonsordningen for stortingsrepresentanter, 01.10.1989 - 30.09.1993

Medlemskap i delegasjoner

  • 1989-93

    Delegat, FNs generalforsamling, 1990 -

    1993-97

    Medlem, Europautvalget, 06.05.1994 - 30.09.1997
    Medlem, Den norske delegasjon til EFTAs og EØS' parlamentarikerkomiteer, 04.11.1993 - 30.09.1997

Medlemskap i gruppestyrer

  • 1989-93

    Medlem gruppestyret, Sosialistisk Venstreparti, 01.10.1989 - 01.10.1992

    1993-97

    Varamedlem gruppestyret og innpisker, Sosialistisk Venstreparti, 01.10.1993 - 30.09.1997

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Økonomisk gymnas, Alta 1975
  • Høgskolesenteret i Nordland, NDH (Samfunnsfag), Bodø 1977
  • Lærerskoleeksamen, Alta 1982

Yrke

  • Lærer i Hammerfest 1977-1988, fra 2003
  • Rektor i Hammerfest 1997-2003

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Sørøysund kommunestyre 1983-1987
  • Medlem Hammerfest formannskap 1987-1989

Fylkespolitisk aktivitet

  • Medlem fylkesutvalg, Finnmark 1987-1989

Offentlige verv

  • Varamedlem Samferdselsstyret, Finnmark 1983-1987
  • Medlem Representanskapet for Finnmark fylkesrederi 1986-1987
  • Medlem Utbyggingsstyret, Finnmark 1987-1989
  • Medlem Landsdelsutvalget for Nord-Norge 1987-1989

Tillitsverv i partier

  • Kasserer SFU i Alta 1972-1974
  • Medlem Sosialistisk Folkepartis Ungdom (SFU)s landsstyre 1974-1975
  • Leder Alta SFU 1974-1975
  • Medlem Styret for Bodø SV 1975-1977
  • Medlem Styret for Finnmark SV 1980-1987
  • Leder Sørøysund SV 1982-1986
  • Leder Hammerfest SV 1999-2001
  • Leder SVs gruppe i Hammerfest kommunestyre fra 2003

Tillitsverv i organisasjoner

  • Medlem Styret for Akkarfjord samvirkelag 1980-1983
  • Fritidsleder Akkarfjord fritidsklubb 1980-1983
  • Hovedtillitsvalgt Sørøysund Lærerlag 1987-1989
  • Leder Friidrettsklubben Stein 2001-2007, kasserer fra 2007
  • Leder Hammerfest Idrettsråd 2003-2007