Karlstrøm, Randi

Karlstrøm, Randi (1960-)

Parti:
Kristelig Folkeparti
Sist innvalgt som representant for
Finnmark 1997-2001
Ansiennitet:
4 år, 0 dager

Gå til bildegalleri

Biografi

Personalia

  • Født 25.06.1960 i Tinn, Telemark
  • Datter av gårdbruker Kolbjørn Karlstrøm (1932-) og lærer Astrid Akre Midtgarden (1929-)

Stortingsperioder

  • Representant nr 4 for Finnmark, 1997 - 2001, KrF.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 1997-2001

    Varamedlem, Valgkomiteen, 08.10.1997 - 30.09.2001
    Medlem, Finanskomiteen, 21.10.1997 - 22.03.2000
    Medlem, Næringskomiteen, 22.03.2000 - 30.09.2001

Medlemskap i delegasjoner

  • 1997-2001

    Medlem, Stortingets delegasjon til Nordisk råd, 28.10.1997 - 30.09.2001

Medlemskap i gruppestyrer

  • 1997-2001

    Medlem gruppestyret, Kristelig Folkeparti, 17.10.1997 - 30.09.2001

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Norges Landbrukshøgskole (plantekultur) 1982-1986
  • Alta Lærerhøgskole, praktisk pedagogikk 1987-1988
  • Agder Folkehøyskole, keramikklinje 2002-2003
  • Sattva kunstterapiinstitutt, grunnutdanning 2005-2007
  • Høyskolen i Finnmark, keramikk 3 2006-2007
  • Høyskolen i Finnmark, keramikk 4 2008-2009
  • Sattva kunstterapiinstitutt, videregående 2008-2010

Yrke

  • Avdelingsleder og lektor Troms landbruksskole 1986-1987
  • Herredsagronom/jordbrukssjef Alta 1987-1990
  • Prosjektleder Hasvik kommune 1990-1992
  • Prosjektleder Forum for besøksgårder 1995-1997
  • Drift av egen kaffebar på Langfjord bygdetun fra 1999

Medaljer og utmerkelser m.m.

  • Likestillingspris utdelt av Finnmark fylkeskommune 1996

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Alta kommunestyre 1987-1991
  • Varamedlem Alta formannskap 1995-1997

Fylkespolitisk aktivitet

  • Medlem fylkesting, Finnmark 1991-1991 (flyttet fra fylket etter 2 mnd. Møtte derfor bare 2 ganger)

Offentlige verv

  • Medlem Kulturstyret 1987-1991
  • Medlem Statens Landbruksbanks avdelingsstyre i Tromsø 1990-1994
  • Medlem Styret for Finnmark landbruksskole 1990-1994
  • Medlem Det rådgivende utvalg for tolltariffer og handel 1992-1996
  • Medlem Styret for Statens Landbruksbank og Landbrukets utviklingsfond 1994-1997
  • Medlem Hovedutvalget for plan, næring og miljø 1995-1997
  • Leder Utmarksutvalget 1995-1997
  • Medlem Representantskapet for VEFAS 1995-1997
  • Medlem Fylkeslandbruksstyret i Finnmark 1995-1997
  • Medlem Kringkastingsrådet 2002-2005

Tillitsverv i partier

  • Medlem Sentralstyret i KrFU 1983-1985
  • Fylkesleder KrFU 1987-1990

Tillitsverv i organisasjoner

  • Leder Kvinneutvalg Norsk Bonde- og Småbrukarlag 1990-1992, 1995-1997
  • Leder Finnmark 4H 1990-1992
  • Generalsekretær Norsk Bonde- og Småbrukarlag 1992-1995
  • Leder Langfjord Hagelag fra 1996
  • Leder Norges KFUK/KFUM, Finnmark krets 1996-2004
  • Ordfører Finnmark 4Hs årsmøte 1997-2005
  • Leder Forum for besøksgårder i Finnmark 1998-2007
  • Leder Styret i Norsk Bygdeturisme og Gardsmat, Finnmark fra 2004

Andre administrative verv

  • Medlem Styret for Laugfjord Bygdetun AS 1996-2002, leder fra 2002