Bjørn, Rolf Ketil

Bjørn, Rolf Ketil (1938-2008)

Parti:
Sosialistisk Venstreparti
Sist innvalgt som representant for
Troms 1993-1997
Ansiennitet:
8 år, 0 dager

Gå til bildegalleri

Bjørn, Rolf Ketil har avgått ved døden.

Finn informasjon etter

Biografi

Personalia

  • Født 18.01.1938 i Kåfjord, Troms
  • Død 24.11.2008
  • Sønn av direktør Rolf Bjørn (1906-2000) og hjemmeværende husmor Mariane Malvik (1908-1993)

Stortingsperioder

  • Representant nr 4 for Troms, 1989 - 1993, SV.
  • Representant nr 5 for Troms, 1993 - 1997, SV.

Medlemskap i presidentskapet

  • 1993-97

    Midlertidig visesekretær, Lagtinget, 15.04.1996 - 22.06.1996

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 1989-93

    Varamedlem, Valgkomiteen, 10.10.1989 - 30.09.1993
    Varamedlem, Den utvidede utenriks- og konstitusjonskomité, 23.10.1989 - 30.09.1993
    Medlem, Forsvarskomiteen, 23.10.1989 - 30.09.1993

    1993-97

    Medlem, Forsvarskomiteen, 21.10.1993 - 30.09.1997

Medlemskap i spesialkomiteer, interne styrer og utvalg m.m.

  • 1989-93

    Medlem, Styret for "Mindegaven til Norge 1914 fra det norske utflytterfolk i Nord-Amerika", 21.11.1989 - 30.09.1993

    1993-97

    Medlem, Styret for "Mindegaven til Norge 1914 fra det norske utflytterfolk i Nord-Amerika", 14.12.1993 - 30.09.1997

Medlemskap i delegasjoner

  • 1989-93

    Medlem, Stortingets delegasjon til NATOs parlamentariske forsamling, 21.11.1989 - 30.09.1993

    1993-97

    Varamedlem, Stortingets delegasjon til NATOs parlamentariske forsamling, 04.11.1993 - 30.09.1997

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Examen artium 1957
  • Studentfagkurs, Oslo Handelsgymnasium 1960
  • Bedriftsøkonomisk Institutt (BI) 1962

Yrke

  • Salgs- og innkjøpsassistent Gustaf Aspelin A/S, Oslo 1962-1964
  • Salgs- og markedsføringssjef Ric Bjørn A/S, Tromsø 1965-1977
  • Innkjøpssjef Ric Bjørn A/S, Tromsø 1977-1987
  • Innkjøper Ric Bjørn A/S, Tromsø 1987-1989

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Tromsø kommunestyre 1987-1989, 2003-2007

Offentlige verv

  • Medlem Skolestyret, Tromsø 1967-1979
  • Medlem Barnehagenemnda, Tromsø 1987-1989
  • Medlem Hovedutvalget for undervisning, Tromsø 1987-1989
  • Medlem Regionrådet, Tromsø, Balsfjord og Karlsøy 1999-2003
  • Meddommer Herredsretten, Nord-Troms fra 2000
  • Meddommer Tingretten, Nord-Troms fra 2000
  • Nestleder Helse- og sosialkomiteen, Tromsø 2003-2007

Tillitsverv i partier

  • Medlem Styret for Tromsø Kommunistiske Ungdomslag 1952-1957
  • Sekretariatsmedlem Norges Kommunistiske Ungdomsforbund (NKU) 1959-1964
  • Leder, kasserer og medlem Styret for Tromsø SV, Troms SF og SV 1966-1987
  • Leder SVs gruppe i Tromsø kommunestyre 1999-2003

Tillitsverv i organisasjoner

  • Medlem Arbeidsutvalget i Norges Trelasthandlerforbund (i flere år)
  • Medlem Styret i Nord-Norges Trelasthandlerforening (i flere år)
  • Medlem Styret i Treopplysningsrådet (i flere år)

Andre administrative verv

  • Medlem Styret i Fa-Fa (fagmann-fargehandler) i Nord-Norge (i flere år)