Kofoed-Larsen, Rigmor

Kofoed-Larsen, Rigmor (1944-)

Parti:
Kristelig Folkeparti
Sist innvalgt som representant for
Oppland 1997-2001
Ansiennitet:
4 år, 0 dager

Gå til bildegalleri

Biografi

Personalia

  • Født 22.03.1944 i Halden, Østfold
  • Datter av fabrikkeier Håkon Johnsen (1914-) og fabrikkeier Maria Tønnesen (1917-1998)

Stortingsperioder

  • Representant nr 5 for Oppland, 1997 - 2001, KrF.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 1997-2001

    Sekretær, Valgkomiteen, 08.10.1997 - 30.09.2001
    Medlem, Samferdselskomiteen, 21.10.1997 - 30.09.2001

Medlemskap i delegasjoner

  • 1997-2001

    Varamedlem, Europautvalget, 04.11.1997 - 30.09.2001

Medlemskap i gruppestyrer

  • 1997-2001

    Varamedlem gruppestyret, Kristelig Folkeparti, 17.10.1997 - 17.03.2000

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Halden pikeskole 1951-1958
  • Halden realskole 1958-1961
  • Halden gymnas 1961-1964
  • Halden husmorskole 1964
  • Statens Sykepleierskole 1966-1969
  • Spesialutdanning nevrokirurgisk sykepleie 1971
  • Norges Høyere Sykepleierskole, adm. 1972-1973
  • Personalutvikling og ledelse, Høgskolen Lillehammer 1992-1993

Yrke

  • Sykepleier ved Lillehammer fylkessykehus
  • Sykepleier i hjemmesykepleien, Lillehammer kommune
  • Sykepleier ved nevrokirurgisk avdeling, Rikshospitalet 1969-1972 (permisjon 1972-1973 for videreutdanning)
  • Sykepleier ved Bispeberg Hospital, København 1974

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Lillehammer kommunestyre 1975-1979, 1991-1995
  • Medlem Lillehammer formannskap 1979-1983, 1987-1991

Fylkespolitisk aktivitet

  • Medlem fylkesutvalg, Oppland 1995-1999

Offentlige verv

  • Medlem Ungdomsnemnda, Lillehammer 1975-1979
  • Lekdommer Lagmannsretten, Hamar 1991-1999
  • Medlem Hovedutvalget for opplæring og kompetanse 1995-1998
  • Medlem Skolestyret, Lillehammer

Tillitsverv i partier

  • Leder Kristelig Folkepartis miljøpolitiske utvalg 1990-1991
  • Medlem Kristelig Folkepartis kommunalpolitiske utvalg 1991-1995
  • Medlem Kristelig Folkepartis sentralstyre 1991-1997
  • Medlem Styret for Kristelig Folkepartis Studieforbund 1995-1999
  • Leder Kristelig Folkepartis Kvinners landsstyre fra 2002 (gjenvalgt 2004)

Tillitsverv i organisasjoner

  • Leder Søndagsskole og barnegruppe tilknyttet Nordre Ål menighet 1975-1988

Andre administrative verv

  • Medlem Styret for Kornhaug Norsk Fredssenter 1999-2001