Wetterstad, Roy N.

Wetterstad, Roy N. (1963-)

Parti:
Uavhengig representant
Sist innvalgt som representant
for Buskerud 1993-1997
Ansiennitet:
4 år, 68 dager

Gå til bildegalleri

Finn informasjon etter

Biografi

Personalia

  • Født 22.03.1963 i Kongsberg, Buskerud
  • Sønn av kjøpmann Kai Walter Wetterstad (1941-1989) og Inger Jorunn Nettum (1944-)

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 1 for Buskerud, 1989 - 1993, FrP.
  • Representant nr 8 for Buskerud, 1993 - 1997, FrP. (01.10.1993 - 03.05.1994)
  • Representant nr 8 for Buskerud, 1993 - 1997, Uav. (03.05.1994 - 30.09.1997)

Medlemskap i presidentskapet

  • 1993-97

    2. varapresident, Lagtinget, 11.10.1993 - 30.09.1994

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 1993-97

    Medlem, Familie-, kultur- og administrasjonskomiteen, 21.10.1993 - 30.09.1997

Medlemskap i delegasjoner

  • 1993-97

    Varamedlem, Stortingets gruppe av Den Interparlamentariske Union (IPU), 04.11.1993 - 30.09.1997

Medlemskap i gruppestyrer

  • 1993-97

    Medlem gruppestyret, Fremskrittspartiet, 01.10.1993 - 03.05.1994

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Handelsskole, Kongsberg, Hønefoss 1979-1982
  • Samtidshistorie ved Oppland distrikthøgskole 1984-1985
  • Offentlig organisasjon og styring ved Oppland distrikthøgskole/NKS 1993
  • Informasjonskurs ved Forsvarets Høgskole 1996

Yrke

  • Disponent Bed and Breakfast, Kongsberg Drammen 1985-1987
  • Befal i Heimevernet 1993
  • Informasjonsrådgiver i Nakim, Drammen 1997-1998
  • Selvstendig informasjonsrådgiver i Kongsberg og Oslo 1998-1999

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Kongsberg kommunestyre 1983-1987
  • Medlem Kongsberg formannskap 1987-1988, 1999-2003
  • Medlem Nedre Eiker kommunestyre 1995-1997

Fylkespolitisk aktivitet

  • Medlem fylkesting, Buskerud 1983-1987
  • Medlem fylkesutvalg, Buskerud 1991-1993

Offentlige verv

  • Medlem Hovedutvalget for undervisning, Buskerud 1983-1987
  • Nestleder Hovedutvalget for kultur, Buskerud 1987-1991
  • Leder Styret for Kongsberg sykehus 1987-1989
  • Nestleder Det regionale høgskolestyret for Buskerud 1987-1991, leder 1991-1993
  • Medlem Hovedutvalget for Helse- og sosialsektoren, Kongsberg 1987-1998
  • Leder Bygge- og eiendomskomiteen, Kongsberg 1987-1988
  • Meddommer Lagmannsretten 1999-2003

Tillitsverv i partier

  • Formann Buskerud FpU 1982
  • Organisasjonsnestformann FpUs sentralstyre 1982-1984
  • Partisekretær Buskerud FrP 1987-1993, formann
  • Leder FrPs gruppe i Kongsberg kommunestyre 1987-1988
  • Medlem FrPs sentralstyre 1990-1991
  • Leder FrPs gruppe i Buskerud fylkesting 1991-1993
  • Leder Nedre Eiker Frie kommunelistes gruppe i kommunestyret 1995-1997
  • Formann Kongsberg FpU
  • Formann Kongsberg lokallag av FrP

Tillitsverv i organisasjoner

  • Medlem Styret for European Research Group 1994-1998
  • Generalsekretær Norges Motorsykkelforbund 1999