Bendiksen, Rolf

Bendiksen, Rolf (1938-)

Parti:
Arbeiderpartiet
Sist innvalgt som representant for
Nordland 1989-1993
Ansiennitet:
7 år, 153 dager

Gå til bildegalleri

Finn informasjon etter

Biografi

Personalia

  • Født 12.04.1938 i Moskenes, Nordland
  • Sønn av fisker Olav E. Bendiksen (1914-1991) og husmor Eva Kristine Marie Gundersen (1917-2004)

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 1 for Nordland, 1985 - 1989, A.
  • Representant nr 5 for Nordland, 1989 - 1993, A.

Vararepresentasjoner

  • Møtte fast som representant 09.05.1986-30.09.1989 for Bjarne Mørk-Eidem.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 1985-89

    Medlem, Sjøfarts- og fiskerikomiteen, 15.05.1986 - 30.09.1989

    1989-93

    Medlem, Sjøfarts- og fiskerikomiteen, 23.10.1989 - 30.09.1993

Medlemskap i spesialkomiteer, interne styrer og utvalg m.m.

  • 1989-93

    Medlem, Styret for "Mindegaven til Norge 1914 fra det norske utflytterfolk i Nord-Amerika", 21.11.1989 - 30.09.1993

Medlemskap i delegasjoner

  • 1989-93

    Delegat, FNs generalforsamling, 1989 -

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Folkeskole 1945-1952
  • Framhaldsskole 1952-1953
  • Skipsradiotelefonikurs 1958
  • Kystskippereksamen 1971

Yrke

  • Fisker 1953-1961, 1965-1998
  • Bygningssnekker 1961-1965

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Moskenes kommunestyre 1975-1979, 1979-1983, ordfører 1983-1987

Fylkespolitisk aktivitet

  • Varamedlem fylkesting, Nordland 1983-1987

Offentlige verv

  • Medlem Jordskifteretten 1971-1975
  • Medlem Bygningsrådet, Moskenes 1972-1976
  • Medlem Skolestyret 1972-1981
  • Formann Fiskerinemnda, Moskenes 1976-1987
  • Formann Teknisk hovedutvalg 1976-1987

Tillitsverv i partier

  • Medlem Styret for Moskenes A (flere år)

Tillitsverv i organisasjoner

  • Nestformann Nordland Fiskarlag 1981-1986, formann 1994-2002

Andre administrative verv

  • Medlem I/S Lofotkrafts råd 1976-1987